kontrast Powiększenie tekstuAAA

PRZEDSZKOLE NR 407

ul. Mieczysława Pawlikowskiego 2, 03 – 983 Warszawa, telefon: 22 613 40 14
www.przedszkole407.pl NIP: 113-19-20-032, REGON: 013006018
Oddziały Zamiejscowe Przedszkola nr 407
ul. Guderskiego 9, telefon: 22 671 99 96

METODA PROJEKTU "PIES"

Pies. 

Na wspólnym spotkaniu VII i VIII grupy dzieci zgłaszały swoje propozycje o czym chciałyby się dowiedzieć w ramach Metody Projektu. Propozycji było sporo, króliczki, jednorożec, kotki, smoki, samochody, piłkarze, ryby i pies. W głosowaniu zwyciężył piesek, więc w obu oddziałach ,,0” ostatnie dwa tygodnie Października poświęciliśmy na realizację wspólnego projektu.

Powstały siatki tematyczne. Wspólnie uczyliśmy się jak rysować psa ? i okazało się, że wszyscy to potrafią! Bo według instrukcji jest to łatwe. Oglądaliśmy filmy, albumy, na temat budowy psa, zwyczajów, różnych zachowań, mowy ciała i ogonka, pielęgnacji, żywienia
i bezpiecznej zabawy. Poznaliśmy bohaterów bajek i opowiadań ( Reksio, Szarik, Cywil, Lessi, Psi Patrol). Na koniec jako ewaluację zorganizowaliśmy zbiórkę karmy dla piesków i kotków ze Schroniska w Józefowie koło Legionowa. Wszystkim darczyńcom. 

DZIĘKUJEMY !!!!