kontrast Powiększenie tekstuAAA

PRZEDSZKOLE NR 407

ul. Mieczysława Pawlikowskiego 2, 03 – 983 Warszawa, telefon: 22 613 40 14
www.przedszkole407.pl NIP: 113-19-20-032, REGON: 013006018
Oddziały Zamiejscowe Przedszkola nr 407
ul. Guderskiego 9, telefon: 22 671 99 96

Wydarzenia

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 września obchodziliśmy OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA. Ten dzień stwarza kolejną okazję do wprowadzenia przedszkolaków w magiczny świat bajek, opowiadań i wierszy.
Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej. Tym dniem rozpoczeliśmy w naszym przedszkolu akcję czytelniczą "Poczytaj mi mamo, tato, babciu, wujku ...".

                                                                                  Magda Wałaszek

   

POWITANIE JESIENI

23 września zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu odbyło się "POWITANIE JESIENI". Celem zabaw związanych z tematyką było utrwalenie wiadomości o jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa. „Pani Jesień” przybyła do przedszkola z koszem pełnym darów z sadu, lasu i ogrodu, które na zajęciach pomogły w rozwiązywaniu jesiennych zagadek. Dzieci segregowały i przeliczały kasztany, orzechy i żołędzie, rozpoznawały je przez dotyk oraz tworzyły kompozycje z jesiennych liści. Pląsom i zabawom towarzyszyła muzyka i jesienne piosenki. Brały także udział w wielu zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Udaliśmy się też na jesienny spacer w poszukiwaniu oznak jesieni.
Dzień ten upłynął w bardzo miłym nastroju. 

Ewa Bill

 

     

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

W RAMACH OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA PRZEDSZKOLAKA
REALIZACJA PROPOZYCJI PROJEKTU

„PRZEDSZKOLAK W KRAINIE WIELKICH EMOCJI

 W tym roku Święto Przedszkolaków przypadło 20 września 2021r. Już od rana Wszystkie dzieci czuły się wyjątkowo. Maluszki i czterolatki z uśmiechem na twarzy przygotowywały ,,wiaterki” z kolorowej bibułki do machania. Pięciolatki rysowały buźki określające dzieci emocje, a sześciolatki na tablicy multimedialnej oglądały klip z piosenką ,,Happy” Pharella Wiliamsa podrygując do muzyki. Sześciolatki po obejrzeniu nagrania trzykrotnie odtańczyły wymyślony układ śmiesznych kroków. Humoru i śmiechu nie było końca. Wszyscy w tym dniu przekonali się jak radość jest ważna. Dwie grupy 3 latków i dwie 4 latków po śniadaniu przeszły w kolorowym korowodzie dookoła przedszkola machając kolorowymi pomponikami i zwracając uwagę przechodniów na dobry nastrój dzieci. Pięciolatki, również z Oddziału Zamiejscowego prowadziły zabawy wokół emocji- Kostka emocji, oglądając film ,,Bajka o żółtej kredce” . Dzięki zabawom wokół emocji dzieci coraz chętniej zaczęły opowiadać o swoich odczuciach, przelewać je na papier w formie obrazka ,,Od złości do radości” ,czy ,,łzy szczęścia”.

Następnego dnia wykonaliśmy ,,gniotki”, które po zabawie przekazaliśmy
w prezencie maluszkom.

Z wielką radością i uśmiechem, a tylko czasami smuteczkiem czy złością,
Pozdrawiamy z Gocławia
DZIECI z PRZEDSZKOLA NR 407 w Warszawie ul. Mieczysława Pawlikowskiego 2.

Katarzyna Kucharzak

  

 

Korowód radości

 

 

 

 

 

 

Radość

 

 

 

 

 

 

Od złości do radości 

 

 

 

Łza

 

 

 

 

 

 

Kostka emocji

 

 

Bajka o żółtej kredce

 

 

 

 

 

 

 

 

Gniotki