kontrast Powiększenie tekstuAAA

PRZEDSZKOLE NR 407

ul. Mieczysława Pawlikowskiego 2, 03 – 983 Warszawa, telefon: 22 613 40 14
www.przedszkole407.pl NIP: 113-19-20-032, REGON: 013006018
Oddziały Zamiejscowe Przedszkola nr 407
ul. Guderskiego 9, telefon: 22 671 99 96

Wydarzenia

Rowerowy maj - BIERZEMY UDZIAŁ!

 

Nasze przedszkole po raz kolejny bierze udział w kampanii ROWEROWY MAJ promującej zdrowy styl życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych. Kampania poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do przedszkola. Rowerowy maj skutecznie zmienia okolicę przedszkola na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom zmniejszając liczbę samochodów. Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

ŻYCZYMY SAMYCH AKTYWNYCH PRZYJAZDÓW!

Koordynator kampanii

Magda Wałaszek

  

 

Rozstrzygnięcie konkursu

Dnia 18 kwietnia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Wielkanocny zwierzak". Komisja konkursowa po długich i burzliwych naradach zdecydowała, że każda praca zostanie nagrodzona. Doceniono oryginalność oraz samodzielność. Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Wszystkim dzieciom składamy raz jeszcze serdeczne gratulacje oraz podziękowania za udział w konkursie.

Agata Mojżesz-Soćko

Anna Małecka

 

DZIEŃ PIZZY

Pizza jest jedną z najpopularniejszych potraw na świecie. Uwielbiają ją zarówno dzieci, jak i dorośli, dlatego w naszym przedszkolu obchodziliśmy 09.02.2023r. Międzynarodowy Dzień Pizzy.

Podczas zajęć dzieci poznały krótką historię pizzy, dowiedziały się, z jakiego kraju pochodzi oraz poznały składniki, które są niezbędne do jej przygotowania.
Przedszkolaki stworzyły także kolorowe, smakowicie wyglądające placki, wykorzystując do tego różne techniki plastyczne. Pomimo, iż pizze te były papierowe, bardzo rozbudzały wszystkie apetyty.

Najbardziej wyczekiwanym punktem tego dnia było zjedzenie przepysznej pizzy ufundowanej przez rodziców naszych przedszkolaków:

Panią Klaudię Chodacką i Pana Olafa Majdańskiego

Magda Wałaszek

  

 

EKSPERYMENTY NAUKOWE

Dnia 6 lutego w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia - eksperymenty naukowe. Dzieci zetknęły się z cieczą mającą minus 195 stopni Celsjusza. Zobaczyły świat, który nie widać gołym okiem. 

Magda Wałaszek