kontrast Powiększenie tekstuAAA

PRZEDSZKOLE NR 407

Wydarzenia

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Ulubieniec z dzieciństwa, powiernik wielu sekretów obchodzi swoje święto 25 listopada - DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA.

W naszym przedszkolu każda grupa uczestniczyła w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Przedszkolaki poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach o misiach. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, konkursy wiedzy o misiach, degustacja misiowego przysmaku, misiowa fotobudka. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawiła dzieciom prezentacja multimedialna podczas, której dzieci opowiadały kolegom i koleżankom o swoich misiach przedstawionych na zdjęciach. 

       

                   

 

   

 

Akcja "Zdrowo i sportowo" - "Junior sam w toalecie"

Dnia 19 listopada w ramach akcji „Zdrowo i sportowo” nasze przedszkole zorganizowało zabawy edukacyjne z okazji ŚWIATOWEGO DNIA TOALET. Dzieci zapoznały się z historyjkami Misia Velvetusia o wodzie, jak myć ręce, jak walczyć z zarazkami. Poznały przyjaciół Velvetusia, z którymi możemy się spotkać w toalecie. Wykonały karty pracy „Dzień higieny Velvet” - stworzyły wg własnego pomysłu jak wyglądają brudne ręce (niewidzialne bakterie na rękach), a jak wyglądają czyste ręce. Odbyły się również działania praktyczne. Przy użyciu zaczepionych dwóch balonów do oparcia krzesełka dzieci utrwalały czynności samoobsługowe wynikające z korzystania z toalety. Realizacja powyższych zadań przyczyniła się do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie „Junior sam w toalecie” przygotowanym wspólnie z Partnerem akcji „Zdrowo i sportowo”, firmą Velvet CARE.

       

 

#SZKOŁA PAMIĘTA

Nasze przedszkole wzięło udział w kolejnej edycji akcji MEN #„Szkoła pamięta”, której celem jest upamiętnienie ważnych rocznic i postaci historycznych oraz lepsze poznanie lokalnych bohaterów i pobliskich miejsc pamięci historycznej.

Dzieci z najstarszych grup wraz z Nauczycielami przygotowali prace na temat swojej małej ojczyzny. Powstała gazetka poświęcona lokalnemu bohaterowi – Gen. Augustowi Emilowi Fieldorfowi, mapa miejsc pamięci z najbliższej okolicy oraz kalendarz ważnych wydarzeń historycznych. Młodsze grupy skupiły swoje działania wokół obchodów Święta Niepodległości. Powstały liczne prace plastyczne, upamiętniające ten szczególny dzień. Wszystkie dzieci obejrzały specjalnie przygotowaną prezentację multimedialną „Co to jest Niepodległość?”.

W ramach akcji #„Szkoła pamięta” przeprowadzony został także wewnątrzprzedszkolny konkurs plastyczny o charakterze patriotycznym pt. „Pamiętamy”, promujący wśród Dzieci ideę patriotyzmu, poczucia świadomości narodowej i lokalnej.

Dziękujemy za zainteresowanie konkursem i liczny udział. Wkrótce przygotowana zostanie wystawa prac a rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do końca listopada 2020 r.

 

 

   

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dnia 10 listopada w Przedszkolu nr 407 odbyły się obchody 102. rocznicy ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, ubrane były w barwy ojczyste. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki. O godzinie 11:11 cała społeczność przedszkolna włączyła się w akcję MEN "Szkoła do hymnu" i odśpiewała "Mazurka Dąbrowskiego". Ze względu na trwającą epidemię, każdy oddział śpiewał hymn w swojej sali. Mamy nadzieję, że obchody Święta Niepodległości na długo zostaną w pamięci naszych przedszkolaków - "Małych Polaków".