GR I

SZANOWNI RODZICE! 03.04.2020

Propozycja na dziś, to zabawa badawcza. Założymy „wielkanocną hodowlę”.

Zachęcam do posiania wiosennej trawki czyli owsa albo rzeżuchy. Roślinki trzeba pielęgnować i obserwować jak rosną. Cieszcie się soczystą zielenią

SZANOWNI RODZICE! 02.04.2020

Dzisiaj będzie nam potrzebna folia bąbelkowa i farby (oczywiście w wiosennych kolorach).  Namalujemy wiosenny obrazek. Żeby nie było nam smutno zaśpiewamy też naszą  piosenkę o wiośnie.

SZANOWNI RODZICE!

W środę przypomnimy sobie piosenkę pt. „Wiosna w błękitnej sukience. Pośpiewajmy razem. Kto chce, niech zamknie oczy i wyobrazi sobie taką wiosnę w ślicznej błękitnej sukience i pokoloruje obrazek.

SZANOWNI RODZICE!

Dzisiaj wiosenne zadanie matematyczne. Kwiatki wycięte z kolorowego papieru układać będziemy w wiosennym ogródku na grządkach.

SZANOWNI RODZICE!

W poniedziałek zachęcamy do zapoznania się z opowiadaniem A. Galicy pt. „Jak ślimak spotkał wiosnę”. Poznajmy przygody, tego uroczego ślimaka. Na pewno się polubimy.

SZANOWNI RODZICE!

W piątek zachęcamy do zabawy badawczej "Gałązki". Będziemy dokonywać obserwacji przyrodniczych i porównywać wygląd gałązek.

SZANOWNI RODZICE!

Będziemy Państwu cyklicznie przekazywać materiały do pracy z dziećmi w domu. W najbliższym czasie kontynuujemy temat „Wiosna”. Poprzez wiersz będziemy rozwijać u dzieci umiejętność uważnego słuchania krótkich utworów literackich, dzieci będą rozwiązywać zagadki, powtórzą piosenkę o wiośnie, oraz wykonają kartę pracy.