kontrast Powiększenie tekstuAAA

PRZEDSZKOLE NR 407

GR I

 

Szanowni Rodzice!

Dnia 16.12. (środa) odbędzie się w naszym przedszkolu koncert online "Magiczne Święta". Tego dnia dzieci mogą przyjść do przedszkola w odświętnych strojach.

Szanowni Rodzice! (10.12.)

Dzisiaj zachęcam do dalszych zabaw i świątecznych porządków. Proponuję piosenkę pt. „Praczki” i zabawę z pokazywaniem „Zgadnij co robię?”

Szanowni Rodzice! (09.12.)

Dzisiaj zapraszamy do przypomnienia sobie rymowanki gamowej. Pobawcie się też z obrazkiem. Na pewno pamiętacie pokazywankę o domku.

Szanowni Rodzice! (08.12.)

Dzisiaj zapraszamy do obejrzenia ilustracji i przeczytania wierszyka pt. „Każdy po sobie sprząta”.

Zapoznajcie się też, ze wspaniałą opowieścią pt. „Basia i Boże Narodzenie”.

Szanowni Rodzice! (07.12.)

Dziś zapraszamy do zabawy polegającej na porządkowaniu klocków. Pośpiewajmy też nasze ulubione świąteczne piosenki.

 

Szanowni Rodzice! (04.12.)

Dziś zapraszamy do obejrzenia spektaklu online z Mikołajem.

Szanowni Rodzice!

Zapraszamy do przyłączenia się do akcji "Złóżmy się na święta". W naszej placówce zbiórka rzeczy odbędzie się od dnia 07.12.2020r. Szczegóły:

Zbiórka dla Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku

 List Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy 

Szanowni Rodzice! 

Serdecznie zapraszamy na zebranie, które odbędzie się dnia 16.09. (środa) o godzinie 17:00 w naszej sali.

Szanowni Rodzice! 02.09.2020

Druki zgód na współpracę z logopedą i psychologiem znajdziedzie Państwo w zakładce na górze strony - "Dokumenty - Ochrona danych osobowych".

Szanowni Rodzice! 01.09.2020

W zakładce "Informacje o grupie I" pojawiły się terminy zajęć dodatkowych. Zajęcia dydaktyczne odbywają się w przedszkolu codziennie.

Szanowni Rodzice! 31.08.2020

Serdecznie witamy w naszym przedszkolu! Upoważnienia do odbioru dzieci znajdziedzie Państwo w zakładce na górze strony - "Dokumenty - Ochrona danych osobowych". Informacje o organizacji pracy grupy oraz godzinach zajęć dodatkowych znajdziecie Państwo w "Informacje o grupie I" na samym dole tej strony, będą one na bieżąco aktualizowane.

 

 

 

Pani Logopeda, zachęca do stworzenia kreatywnej pomocy do ćwiczeń oddechowych 

https://domologo.pl/logopedia/cwiczenia/cwiczenia-oddechowe/sowa-zabawka-oddechowa/

  

 

Dnia 05.06.2020r. ( piątek ) o godz. 17:00 zapraszamy wszystkich rodziców wraz ze swoimi pociechami na DARMOWE sławetne zajęcia edukacyjne BEZPIECZNE PORANKI Z KANGUSIEM RATUSIEM, które były organizowane w Kinie Muranów. Tym razem tytułowy Kanguś Ratuś zabierze wszystkie dzieci ONLINE do.....swojej karetkowej krainy.

Jak do nas dołączyć? Dołącz do wydarzenia, a my wyślemy Ci powiadomienie jak tylko zajęcia się rozpoczną.

https://www.facebook.com/events/193325165155689/ 

 

 

Z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim Dzieciom dużo radości i uśmiechu! :)

 

SZANOWNI RODZICE! 25.-29.05.2020

W tym tygodniu kontynuujemy tematy związane z zawodami, tym razem zajmiemy się pracą listonosza i przedmiotów, które są potrzebne do wysłania listów. Będziemy projektować swój znaczek pocztowy i przeliczać oraz porównywać wielkości kopert.

SZANOWNI RODZICE! 18.-22.05.2020

W tym tygodniu rozpoczynamy tematy związane z zawodami. Poznamy zawód strażaka, dzięki wierszu "Straż pożarna" Cz. Janczarskiego oraz zawód muzyka, poprzez piosenkę "Jestem muzykantem". 

SZANOWNI RODZICE! 15.05.2020

Dzisiaj zapraszam na spacer. Zaobserwujmy co w trawie piszczy? Obejrzyjmy też prezentację o zwierzątkach mieszkających na łące.

SZANOWNI RODZICE! 13.05.2020

Dzisiaj proponuję zajęcie muzyczne. Zamienimy się w motyle i zatańczymy słuchając muzyki klasycznej. Zachęcam do klaskania, podskoków i tupania nogą.

SZANOWNI RODZICE! 12.05.2020

Dzisiaj utrwalimy pojęcie „para”. Podobierajmy zwierzątka w pary. Nie jest to trudne zadanie.

 

SZANOWNI RODZICE! 08.05.2020

Dzisiaj proponuję zajęcie badawcze  a właściwie kulinarne i bardzo smaczne.

Zapraszam do eksperymentu w kuchni.

 

SZANOWNI RODZICE! 07.05.2020

Dzisiaj jest czwartek, więc zachęcam do wykonania kolorowej, radosnej tęczy na błękitnym niebie.  Pracę można wykonać dowolną techniką plastyczną.

Zachęcamy dzieci i rodziców do zabawy muzyczno-ruchowej, angażującej pracę dłoni, rąk, stóp i nóg oraz rozwijającej umiejętność planowania motorycznego. Link poniżej.

Udanej zabawy !

https://www.youtube.com/watch?v=CHDFFcuaLOs

Pani Agnieszka i Pani Emilka – Logopedzi :)

 

 

SZANOWNI RODZICE! 05.05.2020

Dzisiaj zapraszam do posłuchania i zaśpiewania  wesołej piosenki pt. „Słonik Balonik”. Dodatkowo zachęcam do wykonania ćwiczenia  grafomotorycznego.

SZANOWNI RODZICE! 05.05.2020

Dzisiaj zapraszam na zajęcia matematyczne. Pobawimy się klockami. Będziemy klasyfikować je według jednej cechy – koloru.

SZANOWNI RODZICE! 04.05.2020

Dzisiaj jest poniedziałek, więc zaplanowane mamy spotkanie z literaturą. Zachęcam do przeczytania wiersza M. Konopnickiej „Tęcza”

 

ŻYCZYMY UDANEJ MAJÓWKI

 

SZANOWNI RODZICE! 30.04.2020

Dzisiaj proponuję uzupełnić kulkami z plasteliny kontur Polski albo flagę. Zachęcam do wykonania karty pracy „Labirynt”, oraz zapoznania się z naszymi symbolami narodowymi.

SZANOWNI RODZICE! 24.04.2020

Dzisiaj zapraszam do wykonania eksperymentu z kolorowymi cukierkami i do zapoznania się z książeczką o koronawirusie.

SZANOWNI RODZICE! 23.04.2020

Dziś zachęcam do wykonania pracy plastycznej „Czyste ręce”. Posłuchajmy również bajki o maseczkach.

 

Zachęcamy do zabawy muzyczno- ruchowej, która doskonale rozwija koordynację słuchowo-ruchową oraz koncentrację.

Udanej zabawy !

Życzą logopedzi - P. Agnieszka i P. Emilka

https://www.youtube.com/watch?v=Zg7pCZOtMXo&fbclid=IwAR13VsNf_pGXCVkmKAf3Sc6spWr4p4Lhm8dbaYjPAAgAQUaUN577iwGMW5E

 

SZANOWNI RODZICE! 22.04.2020

Dzisiaj proponuję, żebyśmy zaśpiewali piosenkę pt. „Doktor Małs”. Z okazji Dnia Ziemi posłuchamy,  także bajkę i wykonamy karty pracy z zadaniami dotyczącymi Ziemi – planety, na której mieszkamy.

SZANOWNI RODZICE! 21.04.2020

Dziś proponuję zabawę matematyczną z guzikami „Słyszę i liczę”. Zachęcam również do układania figur geometrycznych z kolorowych guzików.

SZANOWNI RODZICE! 20.04.2020

Dzisiaj zapraszam do przeczytania opowiadania pt. „Jedziemy na wieś”. Jest to opowiadanie nt. mieszkańców wsi i zajęć związanych z gospodarstwem wiejskim. Zachęcam również do obejrzenia prezentacji multimedialnej.

 Zabawy z masami plastycznymi to doskonały sposób na aktywnie spędzony czas z dziećmi. Tworzenie figur, dotykanie, ugniatanie, ściskanie mas dostarczają wielu wrażeń sensorycznych, a także rozwijają sprawność dłoni i palców. Domowe przepisy na masy sensoryczne/plastyczne znajdą Państwo pod linkami:

https://www.mamawdomu.pl/2018/04/masy-plastyczne.html

https://www.mamawdomu.pl/2016/02/jak-zrobic-piankoline.html

https://www.mamawdomu.pl/2017/02/masa-balonowa.html

https://www.mamawdomu.pl/2017/03/przepis-na-sprytna-plasteline.html

 

Udanej zabawy !

P. Emilka (logopeda)

 

SZANOWNI RODZICE! 17.04.2020

Dziś zapraszam do obejrzenia kłosów i ziaren zbóż. Możemy ziarna oglądać przy pomocy szkła powiększającego. Spróbujemy też pomóc mamie kurze znaleźć drogę do jej kurczaka.

SZANOWNI RODZICE! 16.04.2020

Dziś jest czwartek, więc  proponuję zajecie plastyczne. Postaramy zaprzyjaźnić się dzisiaj z krową. Posłuchamy też krótkiego  fragmentu wiersza o krowie.

SZANOWNI RODZICE! 15.04.2020

Dziś zaśpiewamy piosenkę o Donaldzie i jego farmie. Postaramy się też odgadnąć w jakim nastroju są zwierzątka mieszkające na farmie.

SZANOWNI RODZICE! 14.04.2020

Dziś  rozpoczynamy  temat „Na wsi”. Proponuję policzyć ile jest zwierzątek w każdej zwierzęcej rodzinie, które z nich są duże, a które małe?

SZANOWNI RODZICE!

Życzymy zdrowych, pełnych radości i spokoju Świąt Wielkanocnych.

SZANOWNI RODZICE! 10.04.2020

Dzisiaj, tuż przed świętami wielkanocnymi zachęcam do zabawy badawczej z jajkiem.  Zapraszam również do obejrzenia świątecznej prezentacji.

SZANOWNI RODZICE! 09.04.2020

Dziś zapoznamy się ze zwierzakami z wielkanocnego koszyczka. Postaramy się ulepić z plasteliny albo innej masy plastycznej swojego ulubionego  zwierzaka, który zamieszka w świątecznym koszyczku.

SZANOWNI RODZICE! 08.04.2020

Dzisiaj muzyczna propozycja. Wielkimi krokami zbliżają się zajączkowe święta. Zaśpiewajmy dziś wesołą piosenkę o kolorowych pisankach.  Pokolorujmy świąteczne jajko.

SZANOWNI RODZICE! 07.04.2020

Dziś proponuję zagadkę  matematyczną  „Stuk, puk”. Poćwiczymy przeliczanie i percepcję słuchową.

SZANOWNI RODZICE! 06.04.2020

Dzisiaj, w poniedziałek zapraszamy na spotkanie z bohaterami opowiadania  A. Galicy „Bajeczka wielkanocna”.  Dowiecie się co robiło słonko?,  dlaczego słonko budziło bazie, kurczaczka, zajączka i baranka?  No i najważniejsze, jakie święta zbliżają się do nas wielkimi krokami?

SZANOWNI RODZICE! 03.04.2020

Propozycja na dziś, to zabawa badawcza. Założymy „wielkanocną hodowlę”.

Zachęcam do posiania wiosennej trawki czyli owsa albo rzeżuchy. Roślinki trzeba pielęgnować i obserwować jak rosną. Cieszcie się soczystą zielenią

 

SZANOWNI RODZICE! 02.04.2020

Dzisiaj będzie nam potrzebna folia bąbelkowa i farby (oczywiście w wiosennych kolorach).  Namalujemy wiosenny obrazek. Żeby nie było nam smutno zaśpiewamy też naszą  piosenkę o wiośnie.

SZANOWNI RODZICE!

W środę przypomnimy sobie piosenkę pt. „Wiosna w błękitnej sukience. Pośpiewajmy razem. Kto chce, niech zamknie oczy i wyobrazi sobie taką wiosnę w ślicznej błękitnej sukience i pokoloruje obrazek.

SZANOWNI RODZICE!

Dzisiaj wiosenne zadanie matematyczne. Kwiatki wycięte z kolorowego papieru układać będziemy w wiosennym ogródku na grządkach.

 

SZANOWNI RODZICE!

W poniedziałek zachęcamy do zapoznania się z opowiadaniem A. Galicy pt. „Jak ślimak spotkał wiosnę”. Poznajmy przygody, tego uroczego ślimaka. Na pewno się polubimy.

 

SZANOWNI RODZICE!

W piątek zachęcamy do zabawy badawczej "Gałązki". Będziemy dokonywać obserwacji przyrodniczych i porównywać wygląd gałązek.

 

SZANOWNI RODZICE!

Będziemy Państwu cyklicznie przekazywać materiały do pracy z dziećmi w domu. W najbliższym czasie kontynuujemy temat „Wiosna”. Poprzez wiersz będziemy rozwijać u dzieci umiejętność uważnego słuchania krótkich utworów literackich, dzieci będą rozwiązywać zagadki, powtórzą piosenkę o wiośnie, oraz wykonają kartę pracy.