kontrast Powiększenie tekstuAAA

PRZEDSZKOLE NR 407

ul. Mieczysława Pawlikowskiego 2, 03 – 983 Warszawa, telefon: 22 613 40 14
www.przedszkole407.pl NIP: 113-19-20-032, REGON: 013006018
Oddziały Zamiejscowe Przedszkola nr 407
ul. Guderskiego 9, telefon: 22 671 99 96

GR I

 

 

 

Szanowni Rodzice!

 Występ z okazji Pasowania na Przedszkolaka oraz Dnia Mamy i Taty odbędzie się 31 maja (środa) o godzinie 11:30 w sali gr III. Prosimy aby tego dnia dzieci miały na sobie stroje "galowe".

Szanowni Rodzice!

 Podczas realizacji projektu rozwijaliśmy zainteresowania czytelnicze oraz umiejętność współpracy, uczyliśmy się stawiania pytań, utworzyliśmy bibliotekę z książek przyniesionych z domu, słuchaliśmy bajek, wierszy dla dzieci, poznaliśmy różnorodną literaturę dziecięcą oraz sposób powstawania książki, zapraszaliśmy rodziców do głośnego czytania, przeprowadziliśmy ankietę z pracownikami przedszkola na temat czytelnictwa, kształtowaliśmy umiejętności matematyczne (mierzyliśmy linijką, sznurkiem, porównywaliśmy grubość i szerokość książek), doskonaliliśmy sprawności manualne – wykonaliśmy zakładki, poznaliśmy globalny zapis wyrazów związanych z tematem projektu,  stworzyliśmy Kodeks czytelnika, tworzymy książkę o kocie Miauczku. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i współpracę podczas realizacji projektu.

Szanowni Rodzice!

 W kwietniu braliśmy udział w Europejskim Tygodniu Szczepień. Dowiedzieliśmy się co to są wirusy i bakterie, w jaki sposób się przenoszą, jakie mogą wywoływać choroby i w jaki sposób się przed nimi chronić.

Szanowni Rodzice!

 Rozpoczęliśmy projekt "Książka". Poznamy budowę książki, swoje ulubione książeczki, dowiemy się jak powstają książki, gdzie je można kupić lub wypożyczyć, dowiemy się kim jest ilustrator, co robi się w drukarni, sprawdzimy czy pracownicy przedszkola lubią czytać książki, wykonamy zakładki do książek. Wspólnie spróbujemy stworzyć książkę z pomocą rodziców. Zapraszamy Państwa do współpracy. Możecie Państwo przynosić rzeczy do naszego kącika książki np. przewodniki, słowniki, książki kucharskie, bajki, ciekawe zakładki, okładki i kolorowanki związane z książkami i ich bohaterami. Przypominamy również o akcji czytelniczej "Poczytaj mi mamo, tato..." - zapisy na korytarzu.

Szanowni Rodzice!

Dnia 02.04. (niedziela) obchodzony jest Dzień Świadomości Autyzmu. Uprzejmie prosimy aby dnia 03.04. (poniedziałek) dzieci przyszły do przedszkola ubrane na niebiesko.

Szanowni Rodzice!

 Zapraszamy na kulinarne warsztaty Wielkanocne, które odbędą się dnia 29.03. (środa) o godzinie 11:00. Ze względu na warunki lokalowe prosimy o obecność jednego rodzica na dziecko.

Szanowni Rodzice!

 Dnia 21.03. (wtorek) odbędzie się w naszym przedszkolu BAL WIOSENNY. Prosimy aby tego dnia dzieci przyszły do przedszkola w ubraniach o wiosennych kolorach :)

Szanowni Rodzice!

 Dziś wzięliśmy udział w zajęciach Szpital Pluszaka. Odwiedził nas ratownik medyczny z grupy MEDICUS. Zapoznaliśmy się pojazdami ratunkowymi, numerem ratunkowym, poznaliśmy rodzaje ratowników i oglądaliśmy sprzęt ratownika medycznego, na koniec każdy z nas przećwiczył prawidłowe odchylanie głowy na fantomie medycznym. Odwiedził nas również Tata - lekarz, poznaliśmy podstawowe badania i sprzęt lekarski. Z otrzymanych przyborów lekarskich utworzymy kącik lekarski.

Szanowni Rodzice!

 W marcu realizujemy temat o zdrowiu i o wiośnie. Weźmiemy udział w zajęciach warsztatowych "Szpital Pluszaka", powitamy wiosnę na Balu Wiosennym. Pod koniec miesiąca zaprosimy Państwa na warsztaty Wielkanocne. Zapraszamy też do akcji "Poczytaj mi Mamo, Tato..."zapisy na korytarzu.

Szanowni Rodzice!

 Zebranie semestralne odbędzie się w naszej grupie dnia 1 marca o godzinie 17:10.

Szanowni Rodzice!

Dnia 03.02. (piątek) odbędzie się w naszym przedszkolu Bal Karnawałowy „W Krainie Bajek”. Prosimy aby tego dnia dzieci przyszły do przedszkolach w przebraniach, prosimy także o przygotowanie ubranek na zmianę.

Szanowni Rodzice!

W styczniu zrealizujemy temat o kosmosie, zimie oraz Babci i Dziadku. Będziemy uczyć się piosenek i układów tanecznych z okazji Dnia Babci i Dziadka. W dalszym ciągu będziemy bawić się z wizytówkami, rozwijać kompetencje matematyczne, bawić się językiem migowym i pedagogiką zabawy, realizować program "Przyjemne eMocje" i przeżywać przygody z Kicią Kocią.

Szanowni Rodzice!

 Dnia 9tego grudnia (piątek) odbędzie się Bal z Mikołajem. Prosimy aby tego dnia dzieci przyszły do przedszkola w strojach nawiązujących do świąt lub na galowo.

 

Szanowni Rodzice!

 W grudniu będziemy mieć temat o teatrze i o świętach. Upieczemy i ozdobimy pierniczki, przystroimy salę, wykonamy ozdoby dla żłobka i klubu kultury seniora. Odbędzie się spotkanie z Mikołajem na które nauczymy się świątecznych piosenek. Będziemy również kolędować on-line z Majką Jeżowską.

Szanowni Rodzice!

 W piątek 25 listopada będziemy obchodzić Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia prosimy żeby dzieci zabrały do przedszkola ulubionego misia.

 Szanowni Rodzice!

 21 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Wiatraczka. Tego dnia w geście solidarności z chorymi na mukowiscydozę wykonaliśmy z dziećmi wiatraczki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice!

Dnia 20 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji wykonaliśmy plakat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice!

Zapraszamy do udziału w akcji charytatywnej "Paczka inna niż zwykle" - zbiórka dla hospicjum. Szczegóły akcji w załączniku i na korytarzu na przeciwko wejścia.

  Paczka inna niż zwykle.

 

Szanowni Rodzice!

W naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy Święto Niepodległości. Poznaliśmy symbole narodowe, wzięliśmy udział w akcji "Szkoła do Hymnu", uczestniczyliśmy w koncercie "Co to jest Niepodległość?".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice!

W listopadzie będziemy mówić o Polsce, poznamy symbole narodowe, nauczymy się hymnu. W drugiej połowie miesiąca będziemy mówić na temat bezpieczeństwa na drodze. W tym miesiącu będziemy obchodzić Święto Niepodległości, Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka oraz Dzień Pluszowego Misia. W dalszym ciągu będziemy bawić się z j. migowym, pedagogiką zabawy oraz wizytówkami z imionami dzieci.

Szanowni Rodzice!

Dnia 28.10. (piątek) odbędzie się w naszym przedszkolu Bal Jesienny. Prosimy aby tego dnia dzieci przyszły do przedszkola w ubraniach w jesiennych kolorach.

Szanowni Rodzice!

W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania wzięliśmy udział w grze terenowej "Jesienna przygoda". Rozwiązując zagadki i wykonując zadania zdobyliśmy odznaki mistrzów kodowania oraz certyfikat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice!

W październiku będziemy realizować tematy związane z jesienią. Będziemy nazywać jesienne kolory, nauczymy się jak je pokazać znakami języka migowego. Nauczymy się tańca "Daj mi rączkę", zaśpiewamy piosenkę "Kolczasty jeż", będziemy bawić się z pedagogiką zabawy oraz układać rytmy z materiału przyrodniczego. W dalszym ciągu będziemy realizować projekt z Kicią Kocią oraz weźmiemy udział w Europejskim Tygodniu Kodowania rozwiązując zadania w trakcie gry terenowej. Zaopiekujemy się swoimi emocjami, oraz będziemy bawić się naszymi wizytówkami z imionami. Na koniec miesiąca będziemy się bawić na Jesiennym Balu.

Szanowni Rodzice!

Nasze przedszkole bierze udział w projekcie "Przyjemne eMOCje" organizowanym przez Instytut Rozwoju Emocji. Na tablicy ogłoszeń w szatni naszej grupy znajdziecie Państwo informacje na temat projektu. W półeczkach dzieci znajdziecie Państwo zgody na badania dzieci z wiedzy nt. emocji. Prosimy o zapoznanie się z projektem i zachęcamy do współpracy.

Szanowni Rodzice!

Dnia 20.09. (wtorek) świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji integrowaliśmy się w trakcie wspólnych zabaw przy muzyce oraz z chustą animacyjną.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice!

Zapraszamy do kącika logopedycznego, w którym pani Martyna przygotowała logopedyczną grę dla dzieci:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice!

Z okazji Dnia Kropki wykonaliśmy stonogi. Nazywaliśmy kolory i porównywaliśmy wielkość kółek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice!

Zapraszamy na zebranie, które odbędzie się dnia 15.09. (czwartek) o godzinie 17:10.

Szanowni Rodzice!

Dnia 15.09. (czwartek) będziemy obchodzić Dzień Kropki.

 Szanowni Rodzice!

We wrześniu skupimy się na integrowaniu grupy. Poznamy zasady panujące w grupie oraz zasady bezpieczeństwa podczas zabawy w sali i ogrodzie przedszkolnym. Będziemy wspólnie bawić się z wykorzystaniem pedagogiki zabawy. Zapoznamy się z zapisem graficznym imion dzieci (metoda odimienna wg. Ireny Majchrzak). W drugiej połowie września będziemy mówić na temat nadchodzącej jesieni. We wrześniu będziemy obchodzili Dzień Kropki oraz Dzień Przedszkolaka.

Uczymy się piosenek: "My jesteśmy krasnoludki", "Przedszkolaczek"

Witamy się piosenką "Wszyscy są", zabawą "Galaretka owocowa"

Pedagogika zabawy/zabawy z muzyką: "Pada deszczyk, wieje wiatr", "Ram sam sam"

Zabawy popularne ze śpiewem "Niedźwiedź", "Mało nas"

 

 

  Organizacja pracy gr I

 

 

 

Szanowni Rodzice!

Witamy po wakacjach. Zapraszamy w dniach 1 i 2 września na adaptację. Prosimy o przybycie jednego rodzica wraz z dzieckiem. Na spotkaniach otrzymają Państwo wszystkie niezbędne dokumenty i informacje. W tych dniach dzieci zapoznają się ze swoją salą, paniami, wezmą udział w zabawach integracyjnych. Prosimy o przyniesienie kapci na zmianę dla dzieci.