kontrast Powiększenie tekstuAAA

PRZEDSZKOLE NR 407

ul. Mieczysława Pawlikowskiego 2, 03 – 983 Warszawa, telefon: 22 613 40 14
www.przedszkole407.pl NIP: 113-19-20-032, REGON: 013006018
Oddziały Zamiejscowe Przedszkola nr 407
ul. Guderskiego 9, telefon: 22 671 99 96

Wrzesień

Szanowni Rodzice! 

We wrześniu skupimy się na integrowaniu grupy. Poznamy zasady panujące w grupie oraz zasady bezpieczeństwa podczas zabawy w sali i ogrodzie przedszkolnym. Będziemy wspólnie bawić się z wykorzystaniem pedagogiki zabawy. W drugiej połowie września będziemy mówić na temat planety Ziemi. Zapoznamy się z zapisem graficznym imion dzieci wg Metody Odimiennej Ireny Majchrzak. Nasza grupa dołączy do Ogólnopolskiego Projektu Czytelniczego „Mały miś w świecie wielkiej literatury”.

 

 

GR II

 

 

Szanowni Rodzice!

 Występ z okazji Dnia Mamy i Taty oraz zakończenia roku przedszkolnego odbędzie się 2 czerwca (piątek) o godzinie 13:00 w sali gr III.

Szanowni Rodzice!

 W najbliższy wtorek (23.05.) wybieramy się do teatru Baj na spektakl "Niesamowite przygody skarpetek"

Szanowni Rodzice!

 Podczas realizacji projektu rozwijaliśmy zainteresowania czytelnicze oraz umiejętność współpracy, uczyliśmy się stawiania pytań, utworzyliśmy bibliotekę z książek przyniesionych z domu, słuchaliśmy bajek, wierszy dla dzieci, poznaliśmy różnorodną literaturę dziecięcą oraz sposób powstawania książki, zapraszaliśmy rodziców do głośnego czytania, przeprowadziliśmy ankietę z domownikami na temat czytelnictwa, kształtowaliśmy umiejętności matematyczne, doskonaliliśmy sprawności manualne – wykonaliśmy zakładki, poznaliśmy globalny zapis wyrazów związanych z tematem projektu,  stworzyliśmy Kodeks czytelnika, wybraliśmy się na wycieczkę do biblioteki. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i współpracę podczas realizacji projektu.

Szanowni Rodzice!

 W kwietniu braliśmy udział w Europejskim Tygodniu Szczepień. Dowiedzieliśmy się co to są wirusy i bakterie, w jaki sposób się przenoszą, jakie mogą wywoływać choroby i w jaki sposób się przed nimi chronić.

Szanowni Rodzice!

 Rozpoczęliśmy projekt "Książka". Poznamy budowę książki, swoje ulubione książeczki, dowiemy się jak powstają książki, gdzie je można kupić lub wypożyczyć, dowiemy się kim jest ilustrator, co robi się w drukarni, sprawdzimy czy pracownicy przedszkola lubią czytać książki, wykonamy zakładki do książek. Zapraszamy Państwa do współpracy. Możecie Państwo przynosić rzeczy do naszego kącika książki np. przewodniki, słowniki, książki kucharskie, bajki, ciekawe zakładki, okładki i kolorowanki związane z książkami i ich bohaterami. Przypominamy również o akcji czytelniczej "Poczytaj mi mamo, tato..." - zapisy na korytarzu na drzwiach.

Szanowni Rodzice!

Dnia 02.04. (niedziela) obchodzony jest Dzień Świadomości Autyzmu. Uprzejmie prosimy aby dnia 03.04. (poniedziałek) dzieci przyszły do przedszkola ubrane na niebiesko.

Szanowni Rodzice!

 Dnia 24.03. (piątek) o godz. 12:30 zapraszamy na warsztaty z rodzicami "Wielkanocne stroiki". Ze względu na warunki lokalowe prosimy o obecność tylko jednego rodzica na dziecko.

Szanowni Rodzice!

 Dnia 21.03. (wtorek) odbędzie się w naszym przedszkolu BAL WIOSENNY. Prosimy aby tego dnia dzieci przyszły do przedszkola w ubraniach o wiosennych kolorach :)

Szanowni Rodzice!

 Dziś wzięliśmy udział w zajęciach Szpital Pluszaka. Odwiedził nas ratownik medyczny z grupy MEDICUS. Zapoznaliśmy się pojazdami ratunkowymi, numerem ratunkowym, poznaliśmy rodzaje ratowników i oglądaliśmy sprzęt ratownika medycznego, na koniec każdy z nas przećwiczył prawidłowe odchylanie głowy na fantomie medycznym.

Szanowni Rodzice!

W marcu realizujemy temat o zdrowiu i o wiośnie. Weźmiemy udział w zajęciach warsztatowych "Szpital Pluszaka", powitamy wiosnę na Balu Wiosennym. Pod koniec miesiąca zaprosimy Państwa na warsztaty Wielkanocne. Zapraszamy też do akcji "Poczytaj mi Mamo, Tato...".

Szanowni Rodzice!

 Zebranie semestralne odbędzie się w naszej grupie dnia 1 marca o godzinie 16:45.

Szanowni Rodzice!

Dnia 03.02. (piątek) odbędzie się w naszym przedszkolu Bal Karnawałowy „W Krainie Bajek”. Prosimy aby tego dnia dzieci przyszły do przedszkolach w przebraniach, prosimy także o przygotowanie ubranek na zmianę.

 Szanowni Rodzice!

W styczniu zrealizujemy temat o kosmosie, zimie oraz Babci i Dziadku. Będziemy uczyć się piosenek i układów tanecznych z okazji Dnia Babci i Dziadka. W dalszym ciągu będziemy bawić się z wizytówkami, rozwijać kompetencje matematyczne, bawić się językiem migowym i pedagogiką zabawy, realizować program "Przyjemne eMocje" i odbędziemy kolejną podróż do kraju europejskiego w ramach projektu "Mały Europejczyk poznaje Europę".

Szanowni Rodzice!

 Dnia 9tego grudnia (piątek) odbędzie się Bal z Mikołajem. Prosimy aby tego dnia dzieci przyszły do przedszkola w strojach nawiązujących do świąt lub na galowo.

 

Szanowni Rodzice!

 W grudniu będziemy mieć temat o teatrze i o świętach. Upieczemy i ozdobimy pierniczki, przystroimy salę, wykonamy ozdoby dla żłobka i klubu kultury seniora. Odbędzie się spotkanie z Mikołajem na które nauczymy się świątecznych piosenek. Będziemy również kolędować on-line z Majką Jeżowską.

Szanowni Rodzice!

 W piątek 25 listopada będziemy obchodzić Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia prosimy żeby dzieci zabrały do przedszkola ulubionego misia.

 Szanowni Rodzice!

 21 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Wiatraczka. Tego dnia w geście solidarności z chorymi na mukowiscydozę wykonaliśmy z dziećmi wiatraczki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice!

Dnia 20 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji wykonaliśmy plakat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice!

Zapraszamy do udziału w akcji charytatywnej "Paczka inna niż zwykle" - zbiórka dla hospicjum. Szczegóły akcji w załączniku i na korytarzu na przeciwko wejścia.

  Paczka inna niż zwykle.

 

Szanowni Rodzice!

W naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy Święto Niepodległości. Utrwaliliśmy znajomość symboli narodowych, wzięliśmy udział w akcji "Szkoła do Hymnu", uczestniczyliśmy w koncercie "Co to jest Niepodległość?".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice!

W listopadzie będziemy mówić o Polsce, poznamy symbole narodowe, nauczymy się hymnu. W drugiej połowie miesiąca będziemy mówić na temat bezpieczeństwa na drodze. W tym miesiącu będziemy obchodzić Święto Niepodległości, Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka oraz Dzień Pluszowego Misia. W dalszym ciągu będziemy bawić się z j. migowym, pedagogiką zabawy oraz wizytówkami z imionami dzieci.

Szanowni Rodzice!

W październiku nasza grupa zrealizowała projekt "Drzewo". Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę o drzewach, uczyły się prowadzić obserwacje przyrodnicze, które inspirowały je do tworzenia prac plastycznych. Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc w realizacji projektu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice!

Dnia 20.10. (czwartek) odbyły się w naszej grupie warsztaty "Las w słoiku".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice!

Dnia 28.10. (piątek) odbędzie się w naszym przedszkolu Bal Jesienny. Prosimy aby tego dnia dzieci przyszły do przedszkola w ubraniach w jesiennych kolorach.

Szanowni Rodzice!

W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania wzięliśmy udział w grze terenowej "Jesienna przygoda". Rozwiązując zagadki i wykonując zadania zdobyliśmy odznaki mistrzów kodowania oraz certyfikat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice!

W październiku poznamy różne stany emocjonalne oraz sposoby ich wyrażania. Skupimy się na nauce empatii, a także kształtowania pozytywnej samooceny. Będziemy kształtować umiejętność zgodnej zabawy za pomocą zabaw muzyczno-ruchowych. W drugiej połowie miesiąca rozpoczniemy projekt badawczy „Drzewo”, podczas którego dzieci zgłębią wiedzę na temat budowy, rodzajów i właściwości drzew. W ramach projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury” nasz miś Tysio rozpocznie wędrówkę do Waszych domów, aby razem z Wami przeżywać przygody opisane w literaturze dziecięcej. Rozpoczniemy również innowację pedagogiczną „Mały Europejczyk poznaje Europę” od podróży do Czech.
Wyruszymy również w bajkową wyprawę w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Bajkowa wyprawa”.  Weźmiemy udział w Europejskim Tygodniu Kodowania.

W grupie będziemy obchodzić Dzień Poczty Polskiej oraz Dzień Dyni.

Szanowni Rodzice!

Nasze przedszkole bierze udział w projekcie "Przyjemne eMOCje" organizowanym przez Instytut Rozwoju Emocji. Na tablicy ogłoszeń w szatni naszej grupy znajdziecie Państwo informacje na temat projektu. W półeczkach dzieci znajdziecie Państwo zgody na badania dzieci z wiedzy nt. emocji. Prosimy o zapoznanie się z projektem i zachęcamy do współpracy.

Szanowni Rodzice!

Dnia 20.09. (wtorek) świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji integrowaliśmy się w trakcie wspólnych zabaw przy muzyce oraz z chustą animacyjną.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice!

Zapraszamy do kącika logopedycznego, w którym pani Martyna przygotowała logopedyczną grę dla dzieci:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice!

Zapraszamy na zebranie, które odbędzie się dnia 15.09. (czwartek) o godzinie 16:45.

Szanowni Rodzice!

Dnia 15.09. (czwartek) będziemy obchodzić Dzień Kropki.

Szanowni Rodzice!

We wrześniu skupimy się na integrowaniu grupy. Poznamy zasady panujące w grupie oraz zasady bezpieczeństwa podczas zabawy w sali i ogrodzie przedszkolnym. Będziemy wspólnie bawić się z wykorzystaniem pedagogiki zabawy. W drugiej połowie września będziemy mówić na temat nadchodzącej jesieni. Zapoznamy się z zapisem graficznym imion dzieci wg Metody Odimiennej Ireny Majchrzak. Nasza grupa dołączy do Ogólnopolskiego Projektu Czytelniczego „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Nasza grupa dołączyła do programu online Akademia Veolia – Zdrowie i integracja.

We wrześniu będziemy obchodzili Dzień Kropki oraz Dzień Przedszkolaka

 

  Organizacja pracy gr II