kontrast Powiększenie tekstuAAA

PRZEDSZKOLE NR 407

ul. Mieczysława Pawlikowskiego 2, 03 – 983 Warszawa, telefon: 22 613 40 14
www.przedszkole407.pl NIP: 113-19-20-032, REGON: 013006018
Oddziały Zamiejscowe Przedszkola nr 407
ul. Guderskiego 9, telefon: 22 671 99 96

GR III

 

 

 

Szanowni Rodzice!

Dnia 24.06. (piątek) odbyły się w naszej grupie warsztaty "Las w słoiku".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice!

Zapraszamy na uroczystość z okazji zakończenia roku "Miło i wesoło czas płynął w przedszkolu", która odbędzie się 21.06. (wtorek) o godz. 15:00. Prosimy o przygotowanie dla dzieci strojów galowych w szatni w podpisanych reklamówkach (biała bluzka, ciemne spodenki, spódniczka). 

 

Szanowni Rodzice!

Zapraszamy do naszego Kącika Logopedycznego, który znajduje się na korytarzu niedaleko drzwi naszej grupy. Pani Martyna przygotowała dla dzieci ciekawe zabawy logopedyczne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice!

Dnia 3 czerwca odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty "Eksperymenty z suchym lodem".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice!

Dnia 1 czerwca będziemy świętować w naszym przedszkolu Dzień Dziecka. Z tej okazji wybierzemy się do Przedszkola 407 na ul. Pawlikowskiego 2 na przygotowane przez rodziców naszego przedszkola przedstawienie. Tego dnia będzie specjalne menu skomponowane przez dzieci z najstarszych grup. 

 

Szanowni Rodzice!

Dziś odbyły się warsztaty z mamami z okazji ich święta. Bawiliśmy się wspólnie przy muzyce, dzieci wykonały mamom relaksacyjny masażyk, wykonaliśmy eksperyment z kwiatami oraz korale z makaronu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice!

Dnia 25 maja o godz. 10:00 zapraszamy mamy z naszej grupy na warsztaty z okazji ich święta.

Szanowni Rodzice!

Dnia 18 maja odbyły się w naszej grupie warsztaty "Filiżanki dla Mam".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice!

Dnia 9 maja byliśmy na wycieczce autokarowej w teatrze Niewielkim na spektaklu "Puf". Dzieci utrwaliły zasady bezpieczeństwa w trakcie wycieczek autokarowych a sam spektakl przyniósł dużo wrażeń i emocji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice!

Dziś w naszym przedszkolu odbyła się inauguracja kampanii Rowerowy Maj. Chłopcy z naszej grupy jako przedstawiciele Oddziałów Zamiejscowych naszego przedszkola wyrecytowali wierszyk napisany na tę okazję. W ogrodzie przedszkolnym można oglądać wystawę prac przygotowaną przez dzieci z naszej grupy. Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w akcji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice!

Obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Flagi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice!

W maju zapraszamy do akcji "Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato". Zapraszamy rodziców do umawiania się z nauczycielami grupy.

Szanowni Rodzice!

Zapraszamy do naszego Kącika Logopedycznego, który znajduje się na korytarzu niedaleko drzwi naszej grupy. Pani Martyna przygotowała dla dzieci ciekawe zabawy logopedyczne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice!

W maju będziemy realizować temat o zjawiskach atmosferycznych charakterystycznych dla wiosny i lata. Wykonamy prace plastyczne inspirowane zjawiskiem powstawania tęczy, wybierzemy się na wycieczkę autokarową do teatru. Będziemy bawić się j. migowym i kodowaniem, przygotujemy filiżanki dla mam na warsztatach. W maju rozpoczniemy przygotowania do uroczystości zakończenia roku, rozwiniemy nasze talenty artystyczne.

Szanowni Rodzice!

Dnia 9 maja wybieramy się na wycieczkę autokarową do Teatru Niewielkiego na spektakl "Puf".

Szanowni Rodzice!

W maju bierzemy udział w akcji Rowerowy Maj. Zapraszamy do aktywnego udziału. Szczegóły akcji u wychowawczyń grupy.

Szanowni Rodzice!

Nasza grupa zdobyła dyplom za udział w programie Ekoeksperymentarium.

Szanowni Rodzice!

W kwietniu zakończyliśmy projekt eTwinning "Calling for Earth Heroes!". Wykonując takie zadania jak: budowa domku dla ptaków, sadzenie roślin, budowa filtra do wody, wykonanie papieru czerpanego itp. udowodniliśmy, że jesteśmy Bohaterami Ziemi. W projekcie wykorzystywaliśmy narzędzia informatyczne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice!

W kwietniu zakończyliśmy projekt eTwinning "Add Value to lives". Dzieci uczyły się empatii wobec osób niepełnosprawnych, zwierząt, uczyliśmy się również szacunku do przyrody. W realizacji projektu wykorzystywaliśmy narzędzia informatyczne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice!

W ten piątek 22.04. będziemy obchodzić Dzień Ziemi. Uprzejmie prosimy aby tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ubrane na zielono.

Szanowni Rodzice!

W ten piątek obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ubrane na niebiesko, wykonaliśmy również z tej okazji prace plastyczne.

Szanowni Rodzice!

Dnia 05.04. (wtorek) w naszej grupie odbędą się WARSZTATY WIELKANOCNE.

Szanowni Rodzice!

W ramach projektu eTwinning "Calling for Earth Heroes!" robiliśmy w tym miesiącu papier czerpany. Odkopaliśmy też zakopane przez nas na ogródku śmieci by sprawdzić jak wiele potrzeba czasu by rozłożyły się w ziemi. W kwietniu zajmiemy się pojęciem recyclingu.

Szanowni Rodzice!

Dnia 21.03. (poniedziałek) będziemy świętować Pierwszy Dzień Wiosny. Prosimy by tego dnia dzieci przyszły do przedszkola w ubraniach w wiosennych kolorach.

Szanowni Rodzice!

W marcu rozpoczynamy pracę metodą projektu "Kot". Zapraszamy do współpracy.

 Szanowni Rodzice!

W ramach projektu eTwinning "Calling for Earth Heroes" współprowadzonego ze szkołami i przedszkolami z całej Europy, wykonaliśmy filtr do wody. Zdobywaliśmy wiedzę na temat oszczędzania wody, obiegu wody w przyrodzie oraz jej znaczenia dla roślin, zwierząt i ludzi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Szanowni Rodzice!

Dnia 15.02. (wtorek) odbędzie się Bal Karnawałowy „Podróż do Krainy Baśni”.

Uprzejmie prosimy aby dzieci tego dnia przyszły do przedszkola w przebraniach. Stroje na zmianę (wygodne ubrania do przebrania po balu) prosimy o pozostawienie w szatni w podpisanych reklamówkach.

Szanowni Rodzice!

Spotkanie z Mikołajem odbędzie się w naszym przedszkolu 16 grudnia (czwartek).

Szanowni Rodzice!

W grudniu w projekcie eTwinning "Calling for Earth Heroes" wykonamy wraz z dziećmi z gr II eksperyment. Zakopiemy na terenie ogrodu śmieci z różnych materiałów - plastik, papier, metal, skórka od ziemniaka, jabłka i banana. Po trzech miesiącach sprawdzimy co się znimi stało. W ramach projektu eTwinning "Add Value to Lives" będziemy rozmawiać o miłości do zwięrząt i tolerancji. Zaprojektujemy karmniki dla ptaków i spróbujemy napisać wiersz o tolerancji.

Szanowni Rodzice!

W grudniu zrealizujemy temat zimowy oraz świąteczny. Nauczymy się zimowych tańców i piosenek dla Mikołaja. Przygotujemy się do realizacji grudniowego zadania z projektu eTwinning „Calling for Earth Heroes!” – poznamy wpływ zanieczyszczeń na środowisko. Wykonamy ozdoby choinkowe do naszej sali oraz dla dzieci i pracowników Żłobka nr 16. Dla Klubu Kultury seniora wykonamy świąteczną e-kartkę. 8 grudnia odbędą się warsztaty świąteczne dla dzieci „Pierniczki”. W tym miesiącu czekają nas zabawy z Mikołajem i wiele niespodzianek. Poznamy kolejne prawo z Konwencji Praw Dziecka – prawo do odpoczynku. W dalszym ciągu kontynuujemy zabawy z kodowaniem, z j. migowym, cyfryzację oraz innowację „Piękno z przyrody”.

Szanowni Rodzice!

Dnia 25 listopada (czwartek) obchodziliśmy. Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji obejrzeliśmy teatrzyk on-line o misiach, tańczyliśmy do misiowych piosenek oraz rozwiązywaliśmy misiowe zagadki i zadania.

 

Szanowni Rodzice!

Dnia 19 listopada (piątek), obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji wykonaliśmy taniec z serpentynami oraz wspólny plakat z dziećmi z grupy I i II.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice!

Dnia 19 listopada (piątek), będziemy obchodzili Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Prosimy aby w tym dniu, dzieci przyszły do przedszkola ubrane na niebiesko.

Szanowni Rodzice!

Dnia 10 listopada (środa), będziemy uroczyście obchodzili Narodowe Święto Niepodległości. Weźmiemy udział w akcji "Szkoła do hymnu". Prosimy aby w tym dniu, dzieci przyszły do przedszkola ubrane na galowo lub w kolorach nawiązujących do barw flagi państwowej.

Szanowni Rodzice!

Nasza grupa brała aktywny udział w Veoliadzie on-line wykonując ćwiczenia z liskiem Savusiem i poznając wybrane dyscypliny olimpijskie. Za udział otrzymaliśmy dyplom.

  Dyplom za udział w Veoliadzie

 

 

Szanowni Rodzice!

W listopadzie będziemy realizować dwa nowe tematy - o wzajemnej pomocy oraz o lesie jesienią. Nadal bawimy się kodowaniem oraz językiem migowym. W tym miesiącu czeka nas zadanie z projektu eTwinning "Calling for Earth Heroes!". Dowiemy się jak do zimy przygotowują się ptaki, gdzie śpią, jakie gniazda budują oraz zaprojektujemy budki lub gniazda dla małej sowy. W ramach projektu eTwinning "Add Values to live" zaprojektujemy logo projektu. Kontynuujemy innowację programową "Piękno z przyrody". Odbędą się zajęcia programu "Więcej wiem, mniej choruję". Będziemy brać udział w akcji "Szkoła do hymnu" odśpiewamy Mazurek Dąbrowskiego. Odbędą się w naszym przedszkolu obchody 11 listopada. W listopadzie będziemy obchodzić Dzień Praw Dziecka oraz Dzień Pluszowego Misia. W tym miesiącu czeka nas też wycieczka autokarowa do teatru.

Szanowni Rodzice!

Dnia 20.10. wzięliśmy udział w koncercie "Owocujące piosenki" zespołu Papaja KIDS. Dowiedzieliśmy się jakie produkty pozytywnie wpływają na nasze zdrowie.

 

Szanowni Rodzice!

Wspólnie z grupą II wzięliśmy udział w Tygodniu Kodowania, który zakończyliśmy grą terenową "Poszukiwacze Skarbu". Zostaliśmy Mistrzami Kodowania i zdobyliśmy certyfikat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice!

Nasza grupa przyłączyła się do programu Warszawskie Święto Drzewa w ramach którego zasadziliśmy na terenie naszego ogrodu przedszkolnego jarzębinę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice!

W drugiej połowie października (18.10 – 29.10.) rozpoczynamy projekt „Jabłko”. Będziemy zapoznawać się z rodzajami jabłek, budową jabłka, poznamy przetwory jakie mogą z nich powstawać. Będziemy jabłka liczyć i jabłek próbować. Zatańczymy taniec „Małe zielone jabłuszko” i wykonamy ciekawe prace plastyczne. Serdecznie zapraszamy Państwa do współpracy. Możecie Państwo wcielić się w rolę ekspertów od jabłek, przyjmujemy wszelkie propozycje np. wyciskanie soku jabłkowego, robienie chipsów jabłkowych itp. Można nas również wspomóc literaturą o tematyce jabłek, rekwizytami z motywem jabłek z których stworzymy kącik o jabłkach. Chętnie przyjmiemy również jabłkowe kolorowanki. 

 

Zapraszamy do współpracy,

Wychowawczynie grupy

Szanowni Rodzice!

Dziś (06.10.21.) wybraliśmy się na spacer w poszukiwaniu jesieni. Oprócz szukania skarbów jesieni zapoznawaliśmy się z wyglądem i nazwami drzew. Na specerze widzieliśmy lipę, brzozę, jarzębinę, dąb, kasztanowiec i wierzbę płaczącą. Rozwijaliśmy umiejętność chodzenia w parach oraz poznaliśmy zasady bezpieczeństwa w trakcie wycieczek pieszych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice!

W pierwszej połowie października  będziemy realizować temat jesienny. Wybierzemy się na spacer w poszukiwaniu jesieni i jej skarbów, weźmiemy udział w Tygodniu Kodowania w ramach którego zorganizujemy grę terenową "Poszukiwacze skarbu". W drugiej połowie miesiąca rozpoczniemy Metodę Projektu "Jabłko" - będziemy poznawać odmiany i smaki jabłek, sprawdzimy jakie przetwory z nich powstają. Zapraszamy Państwa do współpracy. Rozpoczniemy również dwa projekty eTwinning - "Add value to lives" i "Calling for Earth Heroes!". Również w październiku rozpoczynamy innowację "Piękno z przyrody" - połączymy obserwacje przyrodnicze z twórczością plastyczną dzieci i wykorzystywaniem narzędzi cyfrowych.

Szanowni Rodzice!

Dnia 20 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji odbyły się zabawy taneczne, zagadki, zabawy dydaktyczne o emocjach, przypomnieliśmy sobie Prawa Dziecka, na powietrzu odbyły się zabawy z chustą animacyjną.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice!

Dnia 20 września (poniedziałek) obchodzimy w naszym przedszkolu Dzień Przedszkolaka. Uprzejmie prosimy aby tego dnia dziecko założyło ubranie w swoim ulubionym kolorze.

Szanowni Rodzice!

Dnia 15.09. (środa) będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Kropki.

Szanowni Rodzice!

We wrześniu skupiamy się na integrowaniu dzieci w grupie w czym pomogą nam zabawy integracyjne, zabawy zespołowe, praca w grupach, pedagogika zabawy. Przypominamy sobie wizytówki z imionami i zabawy według Odimiennej Metody Nauki czytania I. Majchrzak. Rozpoczęliśmy zabawy z j. migowym oraz zabawy z kodowaniem. We wrześniu dołączyliśmy również do Veoliady - Olimpiady Przedszkolaków on-line. Niebawem dzieci zapoznają się z projektem eTwinning "Calling for Earth Heroes". W tym miesiącu czeka nas również Dzień Przedszkolaka.

Szanowni Rodzice!

We wtorki i czwartki odbywa się o godzinie 8:30

Szanowni Rodzice!

Zapraszamy na zebranie, które odbędzie się dnia 07.09. (wtorek) o godzinie 17:00

  godziny pracy oddziału

 

 

Szanowni Rodzice!

W lipcu rozmawialiśmy z dziećmi o wakacyjnych podróżach, środkach lokomocji, bezpieczeństwie. Uczyliśmy się wakacyjnych piosenek, bawiliśmy się w sali i na świeżym powietrzu, wykonywaliśmy prace plastyczne, słuchaliśmy bajek. W ostatnim tygodniu zaprojektowaliśmy własne gry planszowe wykorzystując metodę burzy mózgów i rozwijając umiejętność współpracy. 

Życzymy dzieciom i Państwu udanego wypoczynku i wpaniałych wakacji. W sierpniu będziemy się bawić z kolorami oraz rozpoczniemy temat o emocjach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice!

Od dnia 06.07. (wtorek) zapraszamy dzieci do Oddziałów Zamiejscowych przy ul. Guderskiego 9

Szanowni Rodzice! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice! 

Dziś 18.06. (piątek) odbyła się uroczystość z okazji zakończenia roku przedszkolnego "Od malucha do starszaka" z prezentacją multimedialną "Miło i wesoło płynie czas w przedszkolu". Serdecznie dziękujemy za obecność, przygotowanie strojów dla dzieci oraz poczęstunku. Dziękujemy również za współpracę w trakcie całego roku. 

 

Szanowni Rodzice! 

Dnia 16.06. (środa) wybraliśmy się na wycieczkę on-line po Zamku Królewskim.

Szanowni Rodzice! 

Dnia 18.06. (piątek) o godzinie 9:30 odbędzie się Uroczystość Zakończenia Roku Przedszkolnego z prezentacją "Miło i wesoło płynie czas w przedszkolu" 

Szanowni Rodzice! 

W ramach projektu edukacyjnego Necio.pl dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu. Projekt prowadzony jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę we współpracy z Fundacją Orange w ramach programu Komisji Europejskiej Safer Internet.

Nasza grupa dołączyła także do Veoliady 2021 - Olipmiady Przedszkolaków on-line. 

Szanowni Rodzice! 

W dniu dzisiejszym (01.06.) odbyły się w naszej grupie zabawy z okazji Dnia Dziecka. Obejrzeliśmy teatrzyk kukiełkowy, odbyły się zabawy i gry na świeżym powietrzu oraz przypomnieliśmy sobie prawa dziecka. Tego dnia menu było skomponowane przez dzieci z najstarszej grupy.

Szanowni Rodzice! 

W ramach działań kulturalnych zapraszamy wraz z Biblioteką Publiczną im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe do programu Pragnienie Czytania, który w tym roku odbędzie się on-line. Więcej informacji pod poniższymi linkami:

 Link do programu:

http://bppragapd.pl/n,pragnienie-czytania-online

Link do wydarzenia na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/484120763008480

 Szanowni Rodzice! 

 Nasza grupa wzięła udział w akcji Zaczytane Przedszkole. Poznaliśmy zawód bibliotekarza i pisarza.

 

Szanowni Rodzice! 

Obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Flagi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice! 

  Ogłoszenie - brak wody 05.05. (środa)

 

 

Szanowni Rodzice! 

Oddziały zamiejscowe naszego przedszkola dołączyły się do akcji Zbieram to w szkole. Zapraszamy do aktywnego włączenia się do akcji.

 

Szanowni Rodzice! (23.04.)

Obejrzymy z dziećmi "Program animacyjny z Psim Patrolem" Teatru FORMA.

Szanowni Rodzice! 

Dzisiaj (22.04.) obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Obejrzymy film edukacyjny i wykonamy pracę plastyczną.

Szanwni Rodzice!

Rozpoczynamy metodę projektu "Wehikuł czasu". Dowiemy się jak kiedyś wyglądały sprzęty codziennego użytku, czym podróżowano, jakiej słuchano muzyki w jakie zabawy bawiły się dzieci i czy grały na tabletach i telefonach komórkowych. Zapraszamy Państwa do włączenia się do zabawy. Może gdzieś u dziaków w domu kryją się stare sprzęty lub zdjęcia z którymi chcielibyście się z nami podzielić w formie prezentacji. Zapraszamy :) 

 

Szanowni Rodzice!

Zapraszamy ponownie do przedszkola od dnia 19.04. (poniedziałek) jednocześnie informujemy że w wypadku gdy dzieci pozostaną po godzinach pracy oddziału lub będą przyprowadzone wcześniej niż praca oddziału będą przebywały z dziećmi z innej grupy.

 

   Godziny pracy oddziału i dyżury

Szanowni Rodzice! (16.04.)

Dziś zapraszamy do zabaw matematycznych "Eko-matematyka" i wysłuchania piosenki.

Szanowni Rodzice! (15.04.)

Dziś zapraszamy do ćwiczeń gimnastycznych i gry edukacyjnej "Ekoeksperymentarium".

Szanowni Rodzice! (14.04.)

Dziś zapraszamy do obejrzenia filmu o produktach ekologicznych i ozdobienia truskawki.

Szanowni Rodzice! (13.04.)

Dziś zapraszamy do ćwiczeń gimnastycznych i j. angielskiego.

Szanowni Rodzice! (12.04.)

Dziś zapraszamy do obejrzenia prezentacji na temat warstw ziemi i wykonania pracy plastycznej.

Szanowni Rodzice! (09.04.)

Dziś zapraszamy do wysłuchania wiersza i rozwiązanie Eko Quizu, Zapraszamy także do rozruszania się przy opowieści ruchowej "W lesie".

Szanowni Rodzice! (08.04.)

Dzisiaj zapraszamy do obejrzenia filmu edukacyjnego na temat dbania o środowisko, wykonania ćwiczeń gimnastycznych oraz języka angielsiego.

Szanowni Rodzice! (07.04.)

Dziś zapraszamy do obejrzenia filmu edukacyjnego na temat obiegu wody w przyrodzie. Spróbujcie rozwiązać quiz oraz wykonajcie pracę plastyczną.

Szanowni Rodzice! (06.04.)

Dzisiaj zapraszamy do przeczytania wiersza "Rzeczka". Spróbujcie odpowiedzieć na pytania na temat wiersza. Proponujemy także ćwiczenia "W zdrowym ciele zdrowy duch".

 

Szanowni Rodzice! (02.04.)

Dzisiaj zapraszamy do obejrzenia prezentacji na temat tradycji wielkanocnych.

Szanowni Rodzice! (01.04.)

Dzisiaj zapraszamy na ćwiczenia gimnastyczne i j. angielski.

Szanowni Rodzice! (31.03.)

Dziś zapraszamy do przypomnienia sobie nazw wiosennych kwiatów i ptaków. Spróbujcie zapamiętać jak najwięcej nazw i podzielcie nazwy kwiatów na sylaby. Zapraszamy do założenia w domu wiosennego ogródka.

Szanowni Rodzice! (30.03.)

Dzisiaj zapraszamy na ćwiczenia gimnastyczne i j. angielski.

Szanowni Rodzice! (29.03.)

Dziś zapraszamy do zapoznania się ze świątecznymi zwyczajami oraz do pracy plastycznej "kurczaczek".

Szanowni Rodzice!

Uprzejmie wyjaśniam, że w związku ze zwiększoną zachorowalnością odnotowaną od kilku dni, w wypadku gdy dzieci pozostaną po godzinach pracy oddziału lub będą przyprowadzone wcześniej niż praca oddziału będą przebywały z dziećmi z innej grupy.

 

   Godziny pracy oddziału i dyżury

 

Szanowni Rodzice!

Dnia 19.03. (piątek) będziemy świętować w naszym przedszkolu Pierwszy Dzień Wiosny. Prosimy aby dzieci były ubrane w stroje w wiosennych kolorach. Przywitamy Wiosnę piosenkami, zabawami i zagadkami.

W ramach działań kulturalnych odbędzię się w przedszkolu:

W poniedziałek wybierzemy się z dziećmi na spektakl online "Brzydkie Kaczątko". 

Nasza grupa wzięła udział w konkursie plastycznym dzielnicowym "Wielobarwne ptaki".

W domu proponujemy:

20.03. (sobota) godz. 15:00

Centrum Promocji Kultury Praga-Południe zaprasza dzieci na spektakl on-line "Magiczny Miód", który transmitowany będzie na Facebookowym profilu CKP.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/954713685273182

W tym miesiącu poznaliśmy w zabawach z j. migowym części ciała.

W przyszłym tygodniu będziemy zakładać wiosenny kącik przyrody. Dzieci będą sadziły nasiona.

Wspólnie z dziećmi wykonamy e-kartkę świąteczną dla Szkoły Podstawowej, Żłobka i Klubu Kultury Seniora.

W ramach rozwijania umiejętności cyfryzacji odwiedzimy kolejny pokój w Ekoeksperymentarium.

Oddziały Zamiejscowe naszego przedszkola zgłosiły się do konkursu "Najlepsze szkolne i przedszkolne przestrzenie uczenia się w Warszawie"

 

Szanowni Rodzice!

II semestr – planowane działania

Kontynuacja zajęć z wykorzystaniem ciekawych metod i form pracy tj. pedagogika zabawy, zabawy z językiem migowym, zabawy z kodowaniem, gry edukacyjne online – udział w Ekoeksperymentarium cz.2.

Organizowanie koncertów i przedstawień teatralnych dla dzieci online

Spotkanie z ratownikami medycznymi MEDICUS  - „Szpital Pluszaka”  04.III.2021

Realizacja Metody projektu „Wehikuł czasu” – III 2021

Obchody pierwszego dnia wiosny – III 2021

Tydzień sprawności fizycznej pod hasłem „Sport to zdrowie” IV – V 2021

Akcja „”Eko ogródek” – przynoszenie przez dzieci wybranych ziół i roślin do kącika przyrody III – IV 2021

Realizacja akcji ekologicznej z okazji Dnia Ziemi „Wiosenne sprzątanie w ogrodzie przedszkolnym” IV 2021

Wykonanie e – kartek z okazji Świąt Wielkanocnych dla Żłobka nr 45, Klubu Kultury Seniora oraz dla Szkoły Podstawowej nr 375 im. Orląt Lwowskich.

Obchody Dnia Dziecka – VI 2021

Uroczystości przedszkolne – Dzień Mamy i Taty z zakończeniem roku – zależnie od sytuacji pandemicznej.

Szanowni Rodzice!

Przypominamy, że z logopedą przedszkolnym możecie Państwo umawiać się telefonicznie (nr. przedszkola oddziałów zamiejscowych) w godzinach pracy Pani Emilki (pn. 8:00 - 12:00 wt. 13:00 - 17:00) na indywidualne konsultacje. Dodatkowo Pani logopeda zaprasza Państwa dnia 26.01. na dzień otwarty, również prosimy o telefoniczne umówienie.

Szanowni Rodzice!

Dnia 28 stycznia w godzinach przedpołudniowych odbędzie się w naszym przedszkolu Bal Karnawałowy (z zachowaniem reżimu sanitarnego) "W świecie bajek". Uprzejmie prosimy o przygotowanie przebrań dla dzieci w podpisanych reklamówkach.

Szanowni Rodzice!

Zapraszamy Państwa na idnywidualne spotkania z wychowawczyniami grupy w każdą środę i czwartek po godz. 15:30. Spotkania prosimy wcześniej umówić telefonicznie z nauczycielem.

 

Szanowni Rodzice!

Dnia 16.12. (środa) odbędzie się w naszym przedszkolu koncert online "Magiczne Święta". Tego dnia dzieci mogą przyjść do przedszkola w odświętnych strojach.

Szanowni Rodzice! (08.12.)

Dziś zapraszamy do wysłuchania opowiadania oraz piosenki.

Szanowni Rodzice! (08.12.)

Dziś zapraszamy do obejrzenia prezentacji na temat zimy, rozwiązania zimowych zagadek, oraz wykonania bałwanka z płatków kosmetycznych.

Szanowni Rodzice! (07.12.)

Dziś zapraszamy do obejrzenia prezentacji na temat Mikołaja, oraz wykonania listu.

Szanowni Rodzice! (04.12.)

Dziś zapraszamy do obejrzenia spektaklu online z Mikołajem.

 

Szanowni Rodzice!

Zapraszamy do przyłączenia się do akcji "Złóżmy się na święta". W naszej placówce zbiórka rzeczy odbędzie się od dnia 07.12.2020r. Szczegóły:

Zbiórka dla Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku

 

Szanowni Rodzice! 

10 listopada uroczyście obchodziliśmy Święto Niepodległości. Dzieci utrwaliły znajomość symboli narodowych poprzez oglądanie filmu edukacyjnego i wykonywanie prac plastycznych. Wzięliśmy udział w akcji Szkoła do Hymnu i odśpiewaliśmy o godzinie 11:11 Mazurek Dąbrowskiego. Wzięliśmy także udział w wewnętrznym konkursie plastycznym o tematyce patriotycznej.

W grupie realizowana jest innowacja "Piękno z przyrody" w ramach której dzieci obserwowały przyrodę, oglądały filmy przyrodnicze na temat drzew i mieszkańców lasu, które inspirowały ich do wykonania prac plastycznych. 

Prace plastyczne otrzymają Państwo na koniec semestru.

20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Dzieci utrwaliły posiadane prawa.

W grupie realizowany jest program psychoedukacyjny "Spotkania z Leonem", mający na celu kształtowanie prawidłowych postaw społecznych.

Pod koniec listopada zaczniemy realizować kolejną innowację - "Mały Europejczyk poznaje Europę". 

W październiku nasza grupa zorganizowała wydarzenie w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania. Razem z grupą II dzieci wzięły udział w grze terenowej Jesienna Przygoda. Od listopada kontynuujemy przygodę dzieci z kodowaniem z wykorzystaniem maty do kodowania, zabaw z kodowaniem przestrzennych i płaskich. 

25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu zabierzemy dzieci do teatru online i obejrzymy przedstawienie z misiami w roli głównej.

W dalszym ciągu kontynuujemy zabawy z j. migowym

Dzieci w każdym miesiącu zapoznają się z obrazem graficznym wybranych głosek, oraz rozwijają kompetencje matematyczne.

W grupie dzieci bawią się w zabawy muzyczno-ruchowe z wykorzystaniem elementów pedagogiki zabawy oraz poznają nowe piosenki.

Codziennie czytamy dzieciom książki i Państwa zachęcamy do głośnego czytania dzieciom w domu w ramach akcji #ZnajdźCzasNaCzytanie Fundacji Powszechnego Czytania.

Dzieci codziennie spędzają czas na świeżym powietrzu gdzie organizowane są zabawy ruchowe i obserwacje przyrodnicze. 

W ramach rozwijania kompetencji komputerowych, logicznego myślenia, koncentracji uwagi wykorzystujemy tablicę multimedialną do gier edukacyjnych.

Realizowane treści wynikające z podstawy programowej w danym miesiącu są wywieszone na tablicy korkowej w przedsionku. 

Zachęcamy do umawiania się na indywidualne omówienie postępów i trudności dzieci. 

Przypominamy że zajęcia z rytmiki odbywają się w środy i piątki o godzinie 9:00, j.angielski wtorek, czwartek o godzinie 9:00, gimnastyka wtorek, czwartek o godz. 9:30

 

  List Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy 

Szanowni Rodzice! 

W październiku rozpoczeliśmy metodę projektu "Drzewo" - przypominamy, że można przygotowywać wspólnie z dziećmi prezentacje multimedialne na temat drzew.

W tygodniu od 19.10 do 23.10 rozpoczynamy zabawy z kodowaniem w ramach akcji Europe Code Week, która zostanie zakończona grą terenową "Jesienna przygoda". Grupa II i III zawalczą o certyfikat w ramach akcji kodowania. 

Szanowni Rodzice! 02.09.2020

Druki zgód na współpracę z logopedą i psychologiem znajdziedzie Państwo w zakładce na górze strony - "Dokumenty - Ochrona danych osobowych".

 Szanowni Rodzice! 01.09.2020

W zakładce "Informacje o grupie III" pojawiły się terminy zajęć dodatkowych. Zajęcia dydaktyczne odbywają się w przedszkolu codziennie.

Szanowni Rodzice! 31.08.2020

Serdecznie witamy po wakacjach! Upoważnienia do odbioru dzieci znajdziedzie Państwo w zakładce na górze strony - "Dokumenty - Ochrona danych osobowych". Informacje o organizacji pracy grupy oraz godzinach zajęć dodatkowych znajdziecie Państwo w "Informacje o grupie III" na samym dole tej strony, będą one na bieżąco aktualizowane.

 

Pani Logopeda, zachęca do stworzenia kreatywnej pomocy do ćwiczeń oddechowych 

https://domologo.pl/logopedia/cwiczenia/cwiczenia-oddechowe/sowa-zabawka-oddechowa/

 

SZANOWNI RODZICE! 

Dnia 25.06. odbędzie się pożegnanie dzieci najstarszych. Dla dzieci uczęszczających do przedszkola odbędzie się ono w godzinach pracy przedszkola. Chętni mogą przyjść tego dnia w stroju galowym. Dzieci obecnie nieuczęszczające zapraszamy wraz z rodzicami według zaplanowanego harmonogramu po odbiór dyplomów. 

 

 

 

Pani Emilka zachęca do zapoznania się z artykułem

jak zachęcić dziecko do ćwiczeń w domu.

https://logopedarybka.pl/moje-dziecko-nie-chce-ze-mna-cwiczyc-w-domu-rady-psychologa/?fbclid=IwAR3lIrNNSnhYkM3YUo-ofLvzkDCZGG34n5Xy2RPF39c-_rQtSCDUFcYCs0g

 

 

 

 

Domowa logopedia od p. Emilki 

 

 

 

Dnia 05.06.2020r. ( piątek ) o godz. 17:00 zapraszamy wszystkich rodziców wraz ze swoimi pociechami na DARMOWE sławetne zajęcia edukacyjne BEZPIECZNE PORANKI Z KANGUSIEM RATUSIEM, które były organizowane w Kinie Muranów. Tym razem tytułowy Kanguś Ratuś zabierze wszystkie dzieci ONLINE do.....swojej karetkowej krainy.

Jak do nas dołączyć? Dołącz do wydarzenia, a my wyślemy Ci powiadomienie jak tylko zajęcia się rozpoczną.

https://www.facebook.com/events/193325165155689/ 

 

Z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim Dzieciom dużo radości i uśmiechu! :)

 

SZANOWNI RODZICE! 25.-29.05.2020

Wiosna zagościła u nas na dobre, więc w tym tygodniu przyjrzymy się zwierzętom i owadom, żyjącym na łące. Posłuchamy odgłosów wiosny, spróbujemy odgadnąć zagadki o zwierzętach zamieszkałych na łące, jak również wysłuchamy zabawnego wiersza o Panie Żuku i Biedronce oraz policzymy, ile kropek ma biedronka. 

SZANOWNI RODZICE! 18.-22.05.2020

W tym tygodniu kontynuujemy temat "Tęcza". Zapraszamy między innymi do wykonania eksperymentu oraz do wysłuchania wiersza.

 

SZANOWNI RODZICE! 15.05.2020

Zapraszamy do matematycznych zabaw z kropelkami oraz ćwiczeń gimnastycznych.

SZANOWNI RODZICE! 13.05.2020

Zapraszamy do zapoznania się ze zjawiskiem powstawania tęczy oraz do wysłuchania piosenki.

SZANOWNI RODZICE! 12.05.2020

Dziś zapraszamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej oraz do malowania do muzyki.

 

SZANOWNI RODZICE! 08.05.2020

Zapraszamy dziś do obejrzenia filmiku i lepienia z plasteliny.

 

SZANOWNI RODZICE! 07.05.2020

Zapraszamy dziś do układania rytmów, oraz do ćwiczeń gimnastycznych.

 

 Zachęcamy dzieci i rodziców do zabawy logorytmicznej, która rozwija szybką reakcję na zmianę sygnału dźwiękowego oraz różnicowanie dźwięków wysokich i niskich. Link poniżej.

Udanej zabawy !

https://www.youtube.com/watch?v=4YFmTNqTfsU

                                 Pani Agnieszka i Pani Emilka – Logopedzi ;)

 

SZANOWNI RODZICE! 06.05.2020

Zapraszamy do zapoznania się z piramidą żywienia, oraz do rozwiązania zagadek.

SZANOWNI RODZICE! 05.05.2020

Zapraszamy do wysłuchania opowiadania "Dwaj przyjaciele" H. Bechlerowej, oraz do namalowania wiejskiego zwierzątką.

SZANOWNI RODZICE! 04.05.2020

Zapraszamy do obejrzenia filmu edukacyjnego z serii Wędrówki Skrzata Borówki "Na polu", oraz do wykonania karty pracy.

 

 ŻYCZYMY UDANEJ I BEZPIECZNEJ MAJÓWKI

 

SZANOWNI RODZICE! 30.04.2020

Dziś zapraszamy do tworzenia zbiorów ptasich rodzin oraz do gimnastyki.

SZANOWNI RODZICE! 29.04.2020

Zapraszamy do zapoznania się co jedzą wiejskie zwierzęta, oraz do zabawy z figurami geometrycznymi.

SZANOWNI RODZICE! 28.04.2020

Zapraszamy do odczytania wiersza W. Chotomskiej "Co słychać na wsi?", obejrzenia prezentacji multimedialnej i odsłuchania piosenki.

SZANOWNI RODZICE! 27.04.2020

Zachęcamy do obejrzenia programu o wiejskim gospodarstwie, oraz do gimnastyki.

 

SZANOWNI RODZICE! 24.04.2020

Zapraszamy do zapoznania się z warstwami Ziemi, oraz do ulepienia dżdżownicy.

SZANOWNI RODZICE! 23.04.2020

Zapraszamy do zabaw matematycznych z cyfrą 10, oraz do gimastyki.

 

Zachęcamy do zabawy muzyczno- ruchowej, która doskonale rozwija koordynację słuchowo-ruchową oraz koncentrację.

Udanej zabawy !

Życzą logopedzi - P. Agnieszka i P. Emilka

https://www.youtube.com/watch?v=Zg7pCZOtMXo&fbclid=IwAR13VsNf_pGXCVkmKAf3Sc6spWr4p4Lhm8dbaYjPAAgAQUaUN577iwGMW5E

SZANOWNI RODZICE! 22.04.2020

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji "Kto gdzie mieszka", oraz odsłuchania piosenki "Pobudka dla kreta".

SZANOWNI RODZICE! 21.04.2020

Zapraszamy do odbioru pakietów w przedszkolu na ul. Pawlikowskiego 2.

SZANOWNI RODZICE! 20.04.2020

Zapraszamy do przeczytania wiersza M. Strzałkowskiej "Rzeczka", oraz zabawy ruchowej "Wiatr i liście. 

Zabawy z masami plastycznymi to doskonały sposób na aktywnie spędzony czas z dziećmi. Tworzenie figur, dotykanie, ugniatanie, ściskanie mas dostarczają wielu wrażeń sensorycznych, a także rozwijają sprawność dłoni i palców. Domowe przepisy na masy sensoryczne/plastyczne znajdą Państwo pod linkami:

https://www.mamawdomu.pl/2018/04/masy-plastyczne.html

https://www.mamawdomu.pl/2016/02/jak-zrobic-piankoline.html

https://www.mamawdomu.pl/2017/02/masa-balonowa.html

https://www.mamawdomu.pl/2017/03/przepis-na-sprytna-plasteline.html

 

Udanej zabawy !

P. Emilka (logopeda)

 

SZANOWNI RODZICE! 17.04.2020

Zapraszamy na eko-matematykę i do odsłuchania piosenki. Zapraszamy także do odsłuchania fragmentu książki "Dzieci z ulicy Tulipanowej czyli prawa małych u dużych" J. Krzyżanek.

SZANOWNI RODZICE! 16.04.2020

Dziś zapraszamy do obejrzenia filmiku edukacyjnego "W kontakcie z naturą", oraz do wykonania kilku ćwiczeń gimnastycznych.

SZANOWNI RODZICE! 15.04.2020

Dziś zapraszamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej "Zwierzęta chronione w Polsce", oraz do wykonania pracy plastyczno - technicznej. Chętne dzieci zapraszamy do obejrzenia teatrzyku "Misiowe opowieści - kłamstwo ma krótkie nogi".

SZANOWNI RODZICE! 14.04.2020

Witamy po Świętach. Dziś rozpoczynamy temat o ekologii. Zapraszamy do rozwiązania quizu - "Eko-przedszkolak", oraz do opowieści ruchowej.

SZANOWNI RODZICE!

Życzymy zdrowych, pełnych radości i spokoju Świąt Wielkanocnych.

 

SZANOWNI RODZICE! 09.04.2020

Zapraszamy do wykonania eksperymentu z kwiatkami, oraz masażyku "Wielkanocny Mazurek" 

SZANOWNI RODZICE! 09.04.2020

Dziś zapraszamy do przeczytania opowiadania "Święta Wielkanocne", oraz do wykonania wydmuszki.

 

SZANOWNI RODZICE! 08.04.2020

Dziś zapraszamy do przeczytania wiersza o zajączku, oraz obejrzenia prezentacji na temat pisanek. Zapraszamy także do odsłuchania piosenki.

 

SZANOWNI RODZICE! 07.04.2020

Zapraszamy na gimnastykę "Świąteczne porządki zajęczej norki". Proponujemy także odszukanie kurczaczków na płaszczyźnie dla utrwalenia pojęć "lewo", "prawo".

 

SZANOWNI RODZICE! 06.04.2020

Rozpoczynamy temat o Wielkanocy. Dziś zapraszamy do obejrzenia filmu na temat wielkanocnych zwyczajów. Proponujemy także wykonie zajączka z rolki.

 SZANOWNI RODZICE! 03.04.2020

Dziś proponujemy zabawy matematyczne z baziami. Będziemy przeliczać oraz tworzyć zbiory. Zapraszamy też do założenia hodowli fasoli.

 

 SZANOWNI RODZICE! 02.04.2020

Dziś zapraszamy Was do przeczytania wiersza, oberzenia prezentacji i zapoznaniem się z wygląem różnych gniazd ptaków. Będziecie mogli wykazać się pomysłowością przy projekcie gniazda.  

 

SZANOWNI RODZICE!

We środę zapraszamy do obejrzenia i wysuchania interpretacji wiersza J. Tuwima "Ptasie radio". Zapoznamy się również ze znakiem graficznym litery s. Na koniec zapraszamy do zabaw ruchowych.

SZANOWNI RODZICE!

Dziś zapoznamy się z przysłowiem "Kwiecień plecień, bo przeplata, trochę zimy, trochę lata." Zapoznamy się z występującą w kwietniu zróżnicowaną pogodą, stworzymy kalendarze pogody oraz zapoznamy się z piosenką.

 

SZANOWNI RODZICE!

Rozpoczynamy temat o wiośnie. Dzisiaj zapraszamy do obejrzenia prezentacji o zwiastunach wiosny, oraz do wykonania bazi.

 

 SZANOWNI RODZICE!

W tym tygodniu zapraszamy do zapoznania się z prezentacją „Szanujemy książki”, oraz zachęcamy do zabawy w ankieterów :)

W piątek podsumujemy metodę projektu „Książka”, odsłuchamy piosenkę oraz rozwiążemy łamigłówki.

 

 

 

SZANOWNI RODZICE!

Będziemy Państwu cyklicznie przekazywać materiały do pracy z dziećmi w domu. W najbliższym czasie kontynuujemy metodę projektu „Książka”. Poprzez wiersz będziemy rozwijać u dzieci umiejętność uważnego słuchania krótkich utworów literackich, oraz rozwijać wyobraźnię twórczą i zdolności manualne w trakcie wykonywania pracy plastycznej i karty pracy.