kontrast Powiększenie tekstuAAA

PRZEDSZKOLE NR 407

ul. Mieczysława Pawlikowskiego 2, 03 – 983 Warszawa, telefon: 22 613 40 14
www.przedszkole407.pl NIP: 113-19-20-032, REGON: 013006018
Oddziały Zamiejscowe Przedszkola nr 407
ul. Guderskiego 9, telefon: 22 671 99 96

GR III

 

Szanowni Rodzice!

 Występ z okazji zakończenia roku przedszkolnego odbędzie się 16 czerwca (piątek) o godzinie 14:30 w naszej sali.

Szanowni Rodzice!

 W najbliższy wtorek (23.05.) wybieramy się do teatru Baj na spektakl "Niesamowite przygody skarpetek"

 Szanowni Rodzice!

 Podczas realizacji projektu rozwijaliśmy zainteresowania czytelnicze oraz umiejętność współpracy, uczyliśmy się stawiania pytań, utworzyliśmy bibliotekę z książek przyniesionych z domu, słuchaliśmy bajek, wierszy dla dzieci, poznaliśmy różnorodną literaturę dziecięcą oraz sposób powstawania książki, zapraszaliśmy rodziców do głośnego czytania, przeprowadziliśmy ankietę z domownikami na temat czytelnictwa, kształtowaliśmy umiejętności matematyczne, doskonaliliśmy sprawności manualne – wykonaliśmy zakładki, kolorowaliśmy obrazki, poznaliśmy globalny zapis wyrazów związanych z tematem projektu,  zapoznaliśmy się Kodeksem czytelnika, wybraliśmy się na wycieczkę do księgarni, piszemy własną książkę pt. Przygody misia Stefana”. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i współpracę podczas realizacji projektu.

Szanowni Rodzice!

 W kwietniu braliśmy udział w Europejskim Tygodniu Szczepień. Dowiedzieliśmy się co to są wirusy i bakterie, w jaki sposób się przenoszą, jakie mogą wywoływać choroby i w jaki sposób się przed nimi chronić.

Szanowni Rodzice!

 Rozpoczęliśmy projekt "Książka". Poznamy budowę książki, swoje ulubione książeczki, dowiemy się jak powstają książki, gdzie je można kupić lub wypożyczyć, dowiemy się kim jest ilustrator, co robi się w drukarni, sprawdzimy czy pracownicy przedszkola lubią czytać książki, wykonamy zakładki do książek. Wspólnie spróbujemy stworzyć książkę z pomocą rodziców "Przygody misia Stefana", wybierzemy się na wycieczkę do księgarni. Zapraszamy Państwa do współpracy. Możecie Państwo przynosić rzeczy do naszego kącika książki np. przewodniki, słowniki, książki kucharskie, bajki, ciekawe zakładki, okładki i kolorowanki związane z książkami i ich bohaterami. Przypominamy również o akcji czytelniczej "Poczytaj mi mamo, tato..." - zapisy u nauczycieli.

Szanowni Rodzice!

Dnia 02.04. (niedziela) obchodzony jest Dzień Świadomości Autyzmu. Uprzejmie prosimy aby dnia 03.04. (poniedziałek) dzieci przyszły do przedszkola ubrane na niebiesko.

Szanowni Rodzice!

 Zapraszamy na warsztaty Wielkanocne, które odbędą się dnia 30.03. (czwartek) o godzinie 14:30. Ze względu na warunki lokalowe prosimy o obecność jednego rodzica na dziecko.

Szanowni Rodzice!

 Dnia 21.03. (wtorek) odbędzie się w naszym przedszkolu BAL WIOSENNY. Prosimy aby tego dnia dzieci przyszły do przedszkola w ubraniach o wiosennych kolorach :)

Szanowni Rodzice!

 Dziś wzięliśmy udział w zajęciach Szpital Pluszaka. Odwiedził nas ratownik medyczny z grupy MEDICUS. Zapoznaliśmy się pojazdami ratunkowymi, numerem ratunkowym, poznaliśmy rodzaje ratowników i oglądaliśmy sprzęt ratownika medycznego, na koniec każdy z nas przećwiczył prawidłowe odchylanie głowy na fantomie medycznym.

Szanowni Rodzice!

 W marcu realizujemy temat o zdrowiu i o wiośnie. Weźmiemy udział w zajęciach warsztatowych "Szpital Pluszaka", powitamy wiosnę na Balu Wiosennym. Wybierzemy się na wycieczkę do pracowni ceramicznej. Pod koniec miesiąca zaprosimy Państwa na warsztaty Wielkanocne. Zapraszamy też do akcji "Poczytaj mi Mamo, Tato...".

Szanowni Rodzice!

 Zebranie semestralne odbędzie się w naszej grupie dnia 1 marca o godzinie 16:30.

Szanowni Rodzice!

Dnia 03.02. (piątek) odbędzie się w naszym przedszkolu Bal Karnawałowy „W Krainie Bajek”. Prosimy aby tego dnia dzieci przyszły do przedszkolach w przebraniach, prosimy także o przygotowanie ubranek na zmianę.

Szanowni Rodzice!

 Nasza grupa w tym miesiącu wzięła udział w programie „Skąd się biorą produkty ekologiczne” . Jest to ogólnopolski program edukacyjny dla przedszkoli opracowany przez Główny Inspektorat Sanitarny wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Szanowni Rodzice!

 W grudniu z pomocą naszych mam, wykonaliśmy ozdoby choinkowe oraz upiekliśmy przepyszne świątecznie pierniczki.

W styczniu zrealizujemy tematy: Zimowe szaleństwo, Babcia i dziadek to skarb, Zawodowe plany. Przygotujemy się do uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. W dalszym ciągu będziemy odkrywać świat pisma, rozwijać kompetencje matematyczne i cyfrowe, realizować innowacje Piękno z przyrody oraz bawić się z językiem migowym.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice!

 Dnia 9tego grudnia (piątek) odbędzie się Bal z Mikołajem. Prosimy aby tego dnia dzieci przyszły do przedszkola w strojach nawiązujących do świąt lub na galowo.

 

Szanowni Rodzice!

 W grudniu będziemy mieć temat o teatrze, o świętach i temat kulinarne wyzwania. Upieczemy i ozdobimy pierniczki, przystroimy salę, wykonamy ozdoby dla żłobka i klubu kultury seniora. Odbędzie się spotkanie z Mikołajem na które nauczymy się świątecznych piosenek. Będziemy również kolędować on-line z Majką Jeżowską.

Szanowni Rodzice!

 W piątek 25 listopada będziemy obchodzić Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia prosimy żeby dzieci zabrały do przedszkola ulubionego misia.

 Szanowni Rodzice!

 21 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Wiatraczka. Tego dnia w geście solidarności z chorymi na mukowiscydozę wykonaliśmy z dziećmi wiatraczki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice!

Dnia 20 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji wykonaliśmy plakat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice!

Zapraszamy do udziału w akcji charytatywnej "Paczka inna niż zwykle" - zbiórka dla hospicjum. Szczegóły akcji w załączniku i na korytarzu na przeciwko wejścia.

  Paczka inna niż zwykle.

 

Szanowni Rodzice!

W naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy Święto Niepodległości. Utrwaliliśmy znajomość symboli narodowych, wzięliśmy udział w akcji "Szkoła do Hymnu", uczestniczyliśmy w koncercie "Co to jest Niepodległość?".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice!

W listopadzie będziemy mówić o Polsce, poznamy symbole narodowe, nauczymy się hymnu. W drugiej połowie miesiąca będziemy mówić na temat bezpieczeństwa na drodze. W tym miesiącu będziemy obchodzić Święto Niepodległości, Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka oraz Dzień Pluszowego Misia. W dalszym ciągu będziemy bawić się z j. migowym, pedagogiką zabawy oraz wizytówkami z imionami dzieci.

Szanowni Rodzice!

W październiku nasza grupa zrealizowała projekt "Drzewo". Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę o drzewach, uczyły się prowadzić obserwacje przyrodnicze, które inspirowały je do tworzenia prac plastycznych. Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc w realizacji projektu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice!

Dnia 20.10. (czwartek) odbyły się w naszej grupie warsztaty "Las w słoiku".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice!

Dnia 28.10. (piątek) odbędzie się w naszym przedszkolu Bal Jesienny. Prosimy aby tego dnia dzieci przyszły do przedszkola w ubraniach w jesiennych kolorach.

Szanowni Rodzice!

W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania wzięliśmy udział w grze terenowej "Jesienna przygoda". Rozwiązując zagadki i wykonując zadania zdobyliśmy odznaki mistrzów kodowania oraz certyfikat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice!

W październiku weźmiemy udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. Rozwiążemy zadania i zagadki w trakcie gry terenowej na ogrodzie przedszkolnym. W drugiej połowie miesiąca zrealizujemy metodę projektu "Drzewo" - serdecznie zapraszamy do współpracy. Na koniec miesiąca będziemy się bawić na Jesiennym Balu.

Szanowni Rodzice!

Nasze przedszkole bierze udział w projekcie "Przyjemne eMOCje" organizowanym przez Instytut Rozwoju Emocji. Na tablicy ogłoszeń w szatni naszej grupy znajdziecie Państwo informacje na temat projektu. W półeczkach dzieci znajdziecie Państwo zgody na badania dzieci z wiedzy nt. emocji. Prosimy o zapoznanie się z projektem i zachęcamy do współpracy.

Szanowni Rodzice!

Dnia 20.09. (wtorek) świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji integrowaliśmy się w trakcie wspólnych zabaw przy muzyce oraz z chustą animacyjną.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice!

Zapraszamy do kącika logopedycznego, w którym pani Martyna przygotowała logopedyczną grę dla dzieci:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice!

Dnia 15.09. (czwartek) obchodziliśmy Dzień Kropki:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice!

Zapraszamy na zebranie, które odbędzie się dnia 15.09. (czwartek) o godzinie 16:30.

 

Szanowni Rodzice!

Dnia 15.09. (czwartek) będziemy obchodzić Dzień Kropki.

Szanowni Rodzice!

Witamy po wakacjach!

We wrześniu skupimy się na integrowaniu grupy. Poznamy zasady panujące w grupie oraz zasady bezpieczeństwa podczas zabawy w sali i ogrodzie przedszkolnym. Będziemy wspólnie bawić się z wykorzystaniem pedagogiki zabawy, języka migowego, zabaw z el. dramy. W drugiej połowie września pogłębimy wiedzę na temat naszej planety. Przypomnimy sobie wizytówki z imionami oraz zabawy według Odimiennej Metody Ireny Majchrzak, poznamy obraz  graficzny wybranych głosek. Nasza grupa dołączyła do programu online Akademia Veolia – Zdrowie i integracja.

We wrześniu będziemy obchodzili Dzień Kropki oraz Dzień Przedszkolaka.

 

  Organizacja pracy grupy III w roku przedszkolnym 2022/23