kontrast Powiększenie tekstuAAA

PRZEDSZKOLE NR 407

ul. Mieczysława Pawlikowskiego 2, 03 – 983 Warszawa, telefon: 22 613 40 14
www.przedszkole407.pl NIP: 113-19-20-032, REGON: 013006018
Oddziały Zamiejscowe Przedszkola nr 407
ul. Guderskiego 9, telefon: 22 671 99 96

GR II

 

 

 

 

Szanowni Rodzice!

W grudniu zrealizujemy temat zimowy oraz świąteczny. Nauczymy się zimowych tańców i piosenek dla Mikołaja. Przygotujemy się do realizacji grudniowego zadania z projektu eTwinning „Calling for Earth Heroes!” – poznamy wpływ zanieczyszczeń na środowisko. Wykonamy ozdoby choinkowe do naszej sali oraz dla dzieci i pracowników Żłobka nr 16. Dla Klubu Kultury seniora wykonamy świąteczną e-kartkę. 8 grudnia odbędą się warsztaty świąteczne dla dzieci „Bombki”. W tym miesiącu czekają nas zabawy z Mikołajem i wiele niespodzianek. Poznamy kolejne prawo z Konwencji Praw Dziecka – prawo do odpoczynku. W dalszym ciągu kontynuujemy zabawy z kodowaniem, z j. migowym, cyfryzację, innowację „Piękno z przyrody” oraz projekt "Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury".

Szanowni Rodzice!

Dnia 25 listopada (czwartek) obchodziliśmy. Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji obejrzeliśmy teatrzyk on-line o misiach, tańczyliśmy do misiowych piosenek oraz rozwiązywaliśmy misiowe zagadki i zadania.

 

Szanowni Rodzice!

Dnia 19 listopada (piątek), obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji wykonaliśmy plakat wspólnie z dziećmi z grupy I i III.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice!

Dnia 19 listopada (piątek), będziemy obchodzili Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Prosimy aby w tym dniu, dzieci przyszły do przedszkola ubrane na niebiesko.

Szanowni Rodzice!

Dnia 10 listopada (środa), będziemy uroczyście obchodzili Narodowe Święto Niepodległości. Weźmiemy udział w akcji "Szkoła do hymnu". Prosimy aby w tym dniu, dzieci przyszły do przedszkola ubrane na galowo lub w kolorach nawiązujących do barw flagi państwowej.

Szanowni Rodzice!

Nasza grupa brała aktywny udział w Veoliadzie on-line wykonując ćwiczenia z liskiem Savusiem i poznając wybrane dyscypliny olimpijskie. Za udział otrzymaliśmy dyplom.

  Dyplom za udział w Veoliadzie

 

 

Szanowni Rodzice!

W listopadzie będziemy realizować dwa nowe tematy - o wzajemnej pomocy oraz o lesie jesienią. Nadal bawimy się kodowaniem oraz językiem migowym. W tym miesiącu czeka nas zadanie z projektu eTwinning "Calling for Earth Heroes!". Dowiemy się jak do zimy przygotowują się ptaki, gdzie śpią, jakie gniazda budują oraz zaprojektujemy budki lub gniazda dla małej sowy. Kontynuujemy program "Mały miś w świecie wielkiej literatury". Kontynuujemy innowację programową "Piękno z przyrody". Odbędą się zajęcia programu "Więcej wiem, mniej choruję". Będziemy brać udział w akcji "Szkoła do hymnu" odśpiewamy Mazurek Dąbrowskiego. Odbędą się w naszym przedszkolu obchody 11 listopada. W listopadzie będziemy obchodzić Dzień Praw Dziecka oraz Dzień Pluszowego Misia. W tym miesiącu czeka nas też wycieczka autokarowa do teatru.

Szanowni Rodzice!

Dnia 20.10. wzięliśmy udział w koncercie "Owocujące piosenki" zespołu Papaja KIDS. Dowiedzieliśmy się jakie produkty pozytywnie wpływają na nasze zdrowie.  

Szanowni Rodzice!

Wspólnie z grupą III wzięliśmy udział w Tygodniu Kodowania, który zakończyliśmy grą terenową "Poszukiwacze Skarbu". Zostaliśmy Mistrzami Kodowania i zdobyliśmy certyfikat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Szanowni Rodzice!

Nasza grupa przyłączyła się do programu Warszawskie Święto Drzewa w ramach którego zasadziliśmy na terenie naszego ogrodu przedszkolnego klon.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice!

W drugiej połowie października (18.10 – 29.10.) rozpoczynamy projekt „Jabłko”. Będziemy zapoznawać się z rodzajami jabłek, budową jabłka, poznamy przetwory jakie mogą z nich powstawać. Będziemy jabłka liczyć i jabłek próbować. Zatańczymy taniec „Małe zielone jabłuszko” i wykonamy ciekawe prace plastyczne. Serdecznie zapraszamy Państwa do współpracy. Możecie Państwo wcielić się w rolę ekspertów od jabłek, przyjmujemy wszelkie propozycje np. wyciskanie soku jabłkowego, robienie chipsów jabłkowych itp. Można nas również wspomóc literaturą o tematyce jabłek, rekwizytami z motywem jabłek z których stworzymy kącik o jabłkach. Chętnie przyjmiemy również jabłkowe kolorowanki. 

 

Zapraszamy do współpracy,

Wychowawczynie grupy

Szanowni Rodzice!

Dołączyliśmy do programu "Mały miś w świecie wielkiej literatury"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice!

Dziś (06.10.21.) wybraliśmy się na spacer w poszukiwaniu jesieni. Oprócz szukania skarbów jesieni zapoznawaliśmy się z wyglądem i nazwami drzew. Na specerze widzieliśmy lipę, brzozę, jarzębinę, dąb, kasztanowiec i wierzbę płaczącą. Rozwijaliśmy umiejętność chodzenia w parach oraz poznaliśmy zasady bezpieczeństwa w trakcie wycieczek pieszych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice!

W pierwszej połowie października  będziemy realizować temat jesienny. Wybierzemy się na spacer w poszukiwaniu jesieni i jej skarbów, weźmiemy udział w Tygodniu Kodowania w ramach którego zorganizujemy grę terenową "Poszukiwacze skarbu". W drugiej połowie miesiąca rozpoczniemy Metodę Projektu "Jabłko" - będziemy poznawać odmiany i smaki jabłek, sprawdzimy jakie przetwory z nich powstają. Zapraszamy Państwa do współpracy. Rozpoczniemy również projekt eTwinning - "Calling for Earth Heroes!". Również w październiku rozpoczynamy innowację "Piękno z przyrody" - połączymy obserwacje przyrodnicze z twórczością plastyczną dzieci i wykorzystywaniem narzędzi cyfrowych.

Szanowni Rodzice!

Dnia 20 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji odbyły się zabawy taneczne, zagadki, zabawy dydaktyczne o emocjach, przypomnieliśmy sobie Prawa Dziecka, na powietrzu odbyły się zabawy z chustą animacyjną.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice!

Dnia 20 września (poniedziałek) obchodzimy w naszym przedszkolu Dzień Przedszkolaka. Uprzejmie prosimy aby tego dnia dziecko założyło ubranie w swoim ulubionym kolorze.

Szanowni Rodzice!

Dnia 15.09. (środa) będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Kropki.

 

Szanowni Rodzice!

We wrześniu skupiamy się na integrowaniu dzieci w grupie w czym pomogą nam zabawy integracyjne, zabawy zespołowe, praca w grupach, pedagogika zabawy. Przypominamy sobie wizytówki z imionami i zabawy według Odimiennej Metody Nauki czytania I. Majchrzak. Rozpoczęliśmy zabawy z j. migowym oraz zabawy z kodowaniem. We wrześniu dołączyliśmy również do Veoliady - Olimpiady Przedszkolaków on-line. Niebawem dzieci zapoznają się z projektem eTwinning "Calling for Earth Heroes". W tym miesiącu czeka nas również Dzień Przedszkolaka.

Szanowni Rodzice!

Zapraszamy na zebranie, które odbędzie się dnia 07.09. (wtorek) o godzinie 16:15

  godziny pracy oddziału

 

Szanowni Rodzice!

W lipcu rozmawialiśmy z dziećmi o wakacyjnych podróżach, środkach lokomocji, bezpieczeństwie. Uczyliśmy się wakacyjnych piosenek, bawiliśmy się w sali i na świeżym powietrzu, wykonywaliśmy prace plastyczne, słuchaliśmy bajek. W ostatnim tygodniu zaprojektowaliśmy własną grę planszową wykorzystując metodę burzy mózgów i rozwijając umiejętność współpracy. 

Życzymy dzieciom i Państwu udanego wypoczynku i wpaniałych wakacji. W sierpniu będziemy się bawić z kolorami oraz rozpoczniemy temat o emocjach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice!

Od dnia 06.07. (wtorek) zapraszamy dzieci do Oddziałów Zamiejscowych przy ul. Guderskiego 9

 Szanowni Rodzice! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice! 

Dziś 18.06. (piątek) odbyła się uroczystość z okazji zakończenia roku przedszkolnego "W morskiej głębinie" z prezentacją multimedialną "Miło i wesoło płynie czas w przedszkolu". Serdecznie dziękujemy za obecność i przygotowanie strojów dla dzieci. Dziękujemy również za współpracę w trakcie całego roku. 

 

Szanowni Rodzice! 

Dnia 16.06. (środa) wybraliśmy się na wycieczkę on-line po Zamku Królewskim.

 

Szanowni Rodzice! 

Dnia 18.06. (piątek) o godzinie 11:00 odbędzie się Uroczystość Zakończenia Roku Przedszkolnego z prezentacją "Miło i wesoło płynie czas w przedszkolu" 

Szanowni Rodzice! 

W ramach projektu edukacyjnego Necio.pl dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu. Projekt prowadzony jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę we współpracy z Fundacją Orange w ramach programu Komisji Europejskiej Safer Internet.

Nasza grupa dołączyła także do Veoliady 2021 - Olipmiady Przedszkolaków on-line. 

Szanowni Rodzice! 

W dniu dzisiejszym (01.06.) odbyły się w naszej grupie zabawy z okazji Dnia Dziecka. Obejrzeliśmy teatrzyk kukiełkowy, odbyły się zabawy i gry na świeżym powietrzu oraz przypomnieliśmy sobie prawa dziecka. Tego dnia menu było skomponowane przez dzieci z najstarszej grupy.

Szanowni Rodzice! 

W ramach działań kulturalnych zapraszamy wraz z Biblioteką Publiczną im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe do programu Pragnienie Czytania, który w tym roku odbędzie się on-line. Więcej informacji pod poniższymi linkami:

 Link do programu:

http://bppragapd.pl/n,pragnienie-czytania-online

Link do wydarzenia na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/484120763008480

Szanowni Rodzice! 

 Nasza grupa wzięła udział w akcji Zaczytane Przedszkole. Poznaliśmy zawód bibliotekarza i pisarza.

 

 

Szanowni Rodzice! 

Obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Flagi.

 

 

 

 

 

 

Szanowni Rodzice! 

  Ogłoszenie - brak wody 05.05. (środa)

 

Szanowni Rodzice! 

Oddziały zamiejscowe naszego przedszkola dołączyły się do akcji Zbieram to w szkole. Zapraszamy do aktywnego włączenia się do akcji.

 

Szanowni Rodzice! (23.04.)

Obejrzymy z dziećmi "Program animacyjny z Psim Patrolem" Teatru FORMA.

Szanowni Rodzice! 

Dzisiaj (22.04.) obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Obejrzymy film edukacyjny i wykonamy pracę plastyczną.

Szanowni Rodzice!

Rozpoczynamy metodę projektu "Wehikuł czasu". Dowiemy się jak kiedyś wyglądały sprzęty codziennego użytku, czym podróżowano, jakiej słuchano muzyki w jakie zabawy bawiły się dzieci i czy grały na tabletach i telefonach komórkowych. Zapraszamy Państwa do włączenia się do zabawy. Może gdzieś u dziaków w domu kryją się stare sprzęty lub zdjęcia z którymi chcielibyście się z nami podzielić w formie prezentacji. Zapraszamy :) 

Szanowni Rodzice!

Zapraszamy ponownie do przedszkola od dnia 19.04. (poniedziałek) jednocześnie informujemy że w wypadku gdy dzieci pozostaną po godzinach pracy oddziału lub będą przyprowadzone wcześniej niż praca oddziału będą przebywały z dziećmi z innej grupy.

 

   Godziny pracy oddziału i dyżury

Szanowni Rodzice! (16.04.)

Dziś zapraszamy do zabaw matematycznych "Eko-matematyka" i wysłuchania piosenki.

Szanowni Rodzice! (15.04.)

Dziś zapraszamy do ćwiczeń gimnastycznych i gry edukacyjnej "Ekoeksperymentarium".

Szanowni Rodzice! (14.04.)

Dziś zapraszamy do obejrzenia filmu o produktach ekologicznych i ozdobienia truskawki.

Szanowni Rodzice! (13.04.)

Dziś zapraszamy do ćwiczeń gimnastycznych i j. angielskiego.

Szanowni Rodzice! (12.04.)

Dziś zapraszamy do obejrzenia prezentacji na temat warstw ziemi i wykonania pracy plastycznej.

Szanowni Rodzice! (09.04.)

Dziś zapraszamy do wysłuchania wiersza i rozwiązanie Eko Quizu, Zapraszamy także do rozruszania się przy opowieści ruchowej "W lesie".

Szanowni Rodzice! (08.04.)

Dzisiaj zapraszamy do obejrzenia filmu edukacyjnego na temat dbania o środowisko, wykonania ćwiczeń gimnastycznych oraz języka angielsiego.

Szanowni Rodzice! (07.04.)

Dziś zapraszamy do obejrzenia filmu edukacyjnego na temat obiegu wody w przyrodzie. Spróbujcie rozwiązać quiz oraz wykonajcie pracę plastyczną.

Szanowni Rodzice! (06.04.)

Dzisiaj zapraszamy do przeczytania wiersza "Rzeczka". Spróbujcie odpowiedzieć na pytania na temat wiersza. Proponujemy także ćwiczenia "W zdrowym ciele zdrowy duch".

Szanowni Rodzice! (02.04.)

Dzisiaj zapraszamy do obejrzenia prezentacji na temat tradycji wielkanocnych.

Szanowni Rodzice! (01.04.)

Dzisiaj zapraszamy na ćwiczenia gimnastyczne i j. angielski.

Szanowni Rodzice! (31.03.)

Dziś zapraszamy do przypomnienia sobie nazw wiosennych kwiatów i ptaków. Spróbujcie zapamiętać jak najwięcej nazw i podzielcie nazwy kwiatów na sylaby. Zapraszamy do założenia w domu wiosennego ogródka.

Szanowni Rodzice! (30.03.)

Dzisiaj zapraszamy na ćwiczenia gimnastyczne i j. angielski.

Szanowni Rodzice! (29.03.)

Dziś zapraszamy do zapoznania się ze świątecznymi zwyczajami oraz do pracy plastycznej "kurczaczek".

 

Szanowni Rodzice!

Uprzejmie wyjaśniam, że w związku ze zwiększoną zachorowalnością odnotowaną od kilku dni, w wypadku gdy dzieci pozostaną po godzinach pracy oddziału lub będą przyprowadzone wcześniej niż praca oddziału będą przebywały z dziećmi z innej grupy.

 

   Godziny pracy oddziału i dyżury

 

 Szanowni Rodzice!

Dnia 19.03. (piątek) będziemy świętować w naszym przedszkolu Pierwszy Dzień Wiosny. Prosimy aby dzieci były ubrane w stroje w wiosennych kolorach. Przywitamy Wiosnę piosenkami, zabawami i zagadkami.

W ramach działań kulturalnych odbędzię się w przedszkolu:

W poniedziałek wybierzemy się z dziećmi na spektakl online "Brzydkie Kaczątko". 

Nasza grupa weźmie udział w konkursie plastycznym dzielnicowym "Kartka Wielkanocna".

W domu proponujemy:

20.03. (sobota) godz. 15:00

Centrum Promocji Kultury Praga-Południe zaprasza dzieci na spektakl on-line "Magiczny Miód", który transmitowany będzie na Facebookowym profilu CKP.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/954713685273182

W tym miesiącu poznamy w zabawach z j. migowym części ciała.

W przyszłym tygodniu będziemy zakładać wiosenny kącik przyrody. Dzieci będą sadziły nasiona.

Wspólnie z dziećmi wykonamy e-kartkę świąteczną dla Szkoły Podstawowej, Żłobka i Klubu Kultury Seniora.

W ramach rozwijania umiejętności cyfryzacji odwiedzimy kolejny pokój w Ekoeksperymentarium.

Oddziały Zamiejscowe naszego przedszkola zgłosiły się do konkursu "Najlepsze szkolne i przedszkolne przestrzenie uczenia się w Warszawie".

 

Szanowni Rodzice!

II semestr – planowane działania

Kontynuacja zajęć z wykorzystaniem ciekawych metod i form pracy tj. pedagogika zabawy, zabawy z językiem migowym, zabawy z kodowaniem, gry edukacyjne online – udział w Ekoeksperymentarium cz.2.

Organizowanie koncertów i przedstawień teatralnych dla dzieci online

Spotkanie z ratownikami medycznymi MEDICUS  - „Szpital Pluszaka”  04.III.2021

Realizacja Metody projektu „Wehikuł czasu” – III 2021

Obchody pierwszego dnia wiosny – III 2021

Tydzień sprawności fizycznej pod hasłem „Sport to zdrowie” IV – V 2021

Akcja „”Eko ogródek” – przynoszenie przez dzieci wybranych ziół i roślin do kącika przyrody III – IV 2021

Realizacja akcji ekologicznej z okazji Dnia Ziemi „Wiosenne sprzątanie w ogrodzie przedszkolnym” IV 2021

Wykonanie e – kartek z okazji Świąt Wielkanocnych dla Żłobka nr 45, Klubu Kultury Seniora oraz dla Szkoły Podstawowej nr 375 im. Orląt Lwowskich.

Obchody Dnia Dziecka – VI 2021

Uroczystości przedszkolne – Dzień Mamy i Taty z zakończeniem roku – zależnie od sytuacji pandemicznej.

Szanowni Rodzice!

Przypominamy, że z logopedą przedszkolnym możecie Państwo umawiać się telefonicznie (nr. przedszkola oddziałów zamiejscowych) w godzinach pracy Pani Emilki (pn. 8:00 - 12:00 wt. 13:00 - 17:00) na indywidualne konsultacje. Dodatkowo Pani logopeda zaprasza Państwa dnia 26.01. na dzień otwarty, również prosimy o telefoniczne umówienie.

Szanowni Rodzice!

Dnia 28 stycznia w godzinach przedpołudniowych odbędzie się w naszym przedszkolu Bal Karnawałowy (z zachowaniem reżimu sanitarnego) "W świecie bajek". Uprzejmie prosimy o przygotowanie przebrań dla dzieci w podpisanych reklamówkach.

Szanowni Rodzice!

Zapraszamy Państwa na idnywidualne spotkania z wychowawczyniami grupy w każdą środę po godz. 15:30 i czwartek po godz. 13:15. Spotkania prosimy wcześniej umówić telefonicznie z nauczycielem.

Szanowni Rodzice!

Dnia 16.12. (środa) odbędzie się w naszym przedszkolu koncert online "Magiczne Święta". Tego dnia dzieci mogą przyjść do przedszkola w odświętnych strojach.

 

Szanowni Rodzice! (08.12.)

Dziś zapraszamy do wysłuchania opowiadania oraz piosenki.

Szanowni Rodzice! (08.12.)

Dziś zapraszamy do obejrzenia prezentacji o zimie i wykonania bałwanka z płatków kosmetycznych.

Szanowni Rodzice! (08.12.)

Dziś zapraszamy do zimowej wersji zabawy z kodowaniem oraz do ćwiczeń gimnastycznych.

Szanowni Rodzice! (07.12.)

Dziś zapraszamy do obejrzenia prezentacji na temat Mikołaja, oraz wykonania listu.

Szanowni Rodzice! (04.12.)

Dziś zapraszamy do obejrzenia spektaklu online z Mikołajem.

Szanowni Rodzice!

Zapraszamy do przyłączenia się do akcji "Złóżmy się na święta". W naszej placówce zbiórka rzeczy odbędzie się od dnia 07.12.2020r. Szczegóły:

Zbiórka dla Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku

Szanowni Rodzice! 

10 listopada uroczyście obchodziliśmy Święto Niepodległości. Dzieci utrwaliły znajomość symboli narodowych poprzez oglądanie filmu edukacyjnego i wykonywanie prac plastycznych. Wzięliśmy udział w akcji Szkoła do Hymnu i odśpiewaliśmy o godzinie 11:11 Mazurek Dąbrowskiego. Wzięliśmy także udział w wewnętrznym konkursie plastycznym o tematyce patriotycznej.

W grupie realizowana jest innowacja "Piękno z przyrody" w ramach której dzieci obserwowały przyrodę, oglądały filmy przyrodnicze na temat drzew i mieszkańców lasu, które inspirowały ich do wykonania prac plastycznych. 

Prace plastyczne otrzymają Państwo na koniec semestru.

20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Dzieci utrwaliły posiadane prawa.

W grupie realizowany jest program psychoedukacyjny "Spotkania z Leonem", mający na celu kształtowanie prawidłowych postaw społecznych.

Pod koniec listopada zaczniemy realizować kolejną innowację - "Mały Europejczyk poznaje Europę". 

W październiku nasza grupa zorganizowała wydarzenie w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania. Razem z grupą III dzieci wzięły udział w grze terenowej Jesienna Przygoda. Od listopada kontynuujemy przygodę dzieci z kodowaniem z wykorzystaniem maty do kodowania, zabaw z kodowaniem przestrzennych i płaskich. 

Dzieci w każdym miesiącu zapoznają się z obrazem graficznym wybranych głosek, oraz rozwijają kompetencje matematyczne.

W grupie dzieci bawią się w zabawy muzyczno-ruchowe z wykorzystaniem elementów pedagogiki zabawy oraz poznają nowe piosenki.

25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu zabierzemy dzieci do teatru online i obejrzymy przedstawienie z misiami w roli głównej.

W dalszym ciągu kontynuujemy zabawy z j. migowym

Codziennie czytamy dzieciom książki i Państwa zachęcamy do głośnego czytania dzieciom w domu w ramach akcji #ZnajdźCzasNaCzytanie Fundacji Powszechnego Czytania.

Dzieci codziennie spędzają czas na świeżym powietrzu gdzie organizowane są zabawy ruchowe i obserwacje przyrodnicze.

W ramach rozwijania kompetencji komputerowych, logicznego myślenia, koncentracji uwagi wykorzystujemy tablicę multimedialną do gier edukacyjnych.

Realizowane treści wynikające z podstawy programowej w danym miesiącu są wywieszone na tablicy korkowej w przedsionku. 

Przypominamy że zajęcia z rytmiki odbywają się w środy i piątki o godzinie 9:30, j.angielski wtorek, czwartek o godzinie 8:45, gimnastyka wtorek, czwartek.

 List Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy 

Szanowni Rodzice! 

W październiku rozpoczeliśmy metodę projektu "Drzewo" - przypominamy, że można przygotowywać wspólnie z dziećmi prezentacje multimedialne na temat drzew.

W tygodniu od 19.10 do 23.10 rozpoczynamy zabawy z kodowaniem w ramach akcji Europe Code Week, która zostanie zakończona grą terenową "Jesienna przygoda". Grupa II i III zawalczą o certyfikat w ramach akcji kodowania. 

Szanowni Rodzice! 02.09.2020

Druki zgód na współpracę z logopedą i psychologiem znajdziedzie Państwo w zakładce na górze strony - "Dokumenty - Ochrona danych osobowych".

Szanowni Rodzice! 01.09.2020

W zakładce "Informacje o grupie II" pojawiły się terminy zajęć dodatkowych. Zajęcia dydaktyczne odbywają się w przedszkolu codziennie.

Szanowni Rodzice! 31.08.2020

Serdecznie witamy po wakacjach! Upoważnienia do odbioru dzieci znajdziedzie Państwo w zakładce na górze strony - "Dokumenty - Ochrona danych osobowych". Informacje o organizacji pracy grupy oraz godzinach zajęć dodatkowych znajdziecie Państwo w "Informacje o grupie II" na samym dole tej strony, będą one na bieżąco aktualizowane.

 

 

 

Pani Logopeda, zachęca do stworzenia kreatywnej pomocy do ćwiczeń oddechowych 

https://domologo.pl/logopedia/cwiczenia/cwiczenia-oddechowe/sowa-zabawka-oddechowa/

 

 

Dnia 05.06.2020r. ( piątek ) o godz. 17:00 zapraszamy wszystkich rodziców wraz ze swoimi pociechami na DARMOWE sławetne zajęcia edukacyjne BEZPIECZNE PORANKI Z KANGUSIEM RATUSIEM, które były organizowane w Kinie Muranów. Tym razem tytułowy Kanguś Ratuś zabierze wszystkie dzieci ONLINE do.....swojej karetkowej krainy.

Jak do nas dołączyć? Dołącz do wydarzenia, a my wyślemy Ci powiadomienie jak tylko zajęcia się rozpoczną.

https://www.facebook.com/events/193325165155689/ 

 

 

Z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim Dzieciom dużo radości i uśmiechu! :)

 

SZANOWNI RODZICE! 25.-29.05.2020

Wiosna zagościła u nas na dobre, więc w tym tygodniu przyjrzymy się zwierzętom i owadom, żyjącym na łące. Posłuchamy odgłosów wiosny, spróbujemy odgadnąć zagadki o zwierzętach zamieszkałych na łące, jak również wysłuchamy zabawnego wiersza o Panie Żuku i Biedronce oraz policzymy, ile kropek ma biedronka. 

SZANOWNI RODZICE! 18.-22.05.2020

W tym tygodniu kontynuujemy temat "Tęcza". Zapraszamy między innymi do wykonania eksperymentu oraz do wysłuchania wiersza.

SZANOWNI RODZICE! 15.05.2020

Zapraszamy do matematycznych zabaw z kropelkami oraz ćwiczeń gimnastycznych.

 

SZANOWNI RODZICE! 13.05.2020

Zapraszamy do zapoznania się ze zjawiskiem powstawania tęczy oraz do wysłuchania piosenki.

 

SZANOWNI RODZICE! 12.05.2020

Dziś zapraszamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej oraz do malowania do muzyki.

 

SZANOWNI RODZICE! 08.05.2020

Zapraszamy dziś do obejrzenia filmiku i lepienia z plasteliny.

SZANOWNI RODZICE! 07.05.2020

Zapraszamy dziś do układania rytmów, oraz do ćwiczeń gimnastycznych.

 

Zachęcamy dzieci i rodziców do zabawy muzyczno-ruchowej, angażującej pracę dłoni, rąk, stóp i nóg oraz rozwijającej umiejętność planowania motorycznego. Link poniżej.

Udanej zabawy !

https://www.youtube.com/watch?v=CHDFFcuaLOs

Pani Agnieszka i Pani Emilka – Logopedzi :)

 

SZANOWNI RODZICE! 06.05.2020

Zapraszamy do zapoznania się z piramidą żywienia, oraz do rozwiązania zagadek.

SZANOWNI RODZICE! 05.05.2020

Zapraszamy do wysłuchania opowiadania "Dwaj przyjaciele" H. Bechlerowej, oraz do namalowania wiejskiego zwierzątką.

SZANOWNI RODZICE! 04.05.2020

Zapraszamy do obejrzenia filmu edukacyjnego z serii Wędrówki Skrzata Borówki "Na polu", oraz do wykonania karty pracy.

 

 ŻYCZYMY UDANEJ I BEZPIECZNEJ MAJÓWKI

 

SZANOWNI RODZICE! 30.04.2020

Dziś zapraszamy do tworzenia zbiorów ptasich rodzin oraz do gimnastyki.

SZANOWNI RODZICE! 29.04.2020

Zapraszamy do zapoznania się co jedzą wiejskie zwierzęta, oraz do zabawy z figurami geometrycznymi.

SZANOWNI RODZICE! 28.04.2020

Zapraszamy do odczytania wiersza W. Chotomskiej "Co słychać na wsi?", obejrzenia prezentacji multimedialnej i odsłuchania piosenki.

SZANOWNI RODZICE! 27.04.2020

Zachęcamy do obejrzenia programu o wiejskim gospodarstwie, oraz do gimnastyki.

SZANOWNI RODZICE! 24.04.2020

Zapraszamy do zapoznania się z warstwami Ziemi, oraz do ulepienia dżdżownicy.

SZANOWNI RODZICE! 23.04.2020

Zapraszamy do zabaw matematycznych z cyfrą 10, oraz do gimastyki.

Zachęcamy do zabawy muzyczno- ruchowej, która doskonale rozwija koordynację słuchowo-ruchową oraz koncentrację.

Udanej zabawy !

Życzą logopedzi - P. Agnieszka i P. Emilka

https://www.youtube.com/watch?v=Zg7pCZOtMXo&fbclid=IwAR13VsNf_pGXCVkmKAf3Sc6spWr4p4Lhm8dbaYjPAAgAQUaUN577iwGMW5E

 

SZANOWNI RODZICE! 22.04.2020

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji "Kto gdzie mieszka", oraz odsłuchania piosenki "Pobudka dla kreta".

 

SZANOWNI RODZICE! 21.04.2020

Zapraszamy do wykonania eksperymentów z wodą, oraz wykonania pracy plastycznej.

SZANOWNI RODZICE! 20.04.2020

Zapraszamy do odbioru pakietów w przedszkolu na ul. Pawlikowskiego 2.

 

Zabawy z masami plastycznymi to doskonały sposób na aktywnie spędzony czas z dziećmi. Tworzenie figur, dotykanie, ugniatanie, ściskanie mas dostarczają wielu wrażeń sensorycznych, a także rozwijają sprawność dłoni i palców. Domowe przepisy na masy sensoryczne/plastyczne znajdą Państwo pod linkami:

https://www.mamawdomu.pl/2018/04/masy-plastyczne.html

https://www.mamawdomu.pl/2016/02/jak-zrobic-piankoline.html

https://www.mamawdomu.pl/2017/02/masa-balonowa.html

https://www.mamawdomu.pl/2017/03/przepis-na-sprytna-plasteline.html

 

Udanej zabawy !

P. Emilka (logopeda)

 

 

SZANOWNI RODZICE! 17.04.2020

Zapraszamy na eko-matematykę i do odsłuchania piosenki. Zapraszamy także do odsłuchania fragmentu książki "Dzieci z ulicy Tulipanowej czyli prawa małych u dużych" J. Krzyżanek.

SZANOWNI RODZICE! 16.04.2020

Dziś zapraszamy do obejrzenia filmiku edukacyjnego "W kontakcie z naturą", oraz do wykonania kilku ćwiczeń gimnastycznych.

SZANOWNI RODZICE! 15.04.2020

Dziś zapraszamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej "Zwierzęta chronione w Polsce", oraz do wykonania pracy plastyczno - technicznej. Chętne dzieci zapraszamy do obejrzenia teatrzyku "Misiowe opowieści - kłamstwo ma krótkie nogi".

SZANOWNI RODZICE! 14.04.2020

Witamy po Świętach. Dziś rozpoczynamy temat o ekologii. Zapraszamy do rozwiązania quizu - "Eko-przedszkolak", oraz do opowieści ruchowej.

SZANOWNI RODZICE!

Życzymy zdrowych, pełnych radości i spokoju Świąt Wielkanocnych.

 

SZANOWNI RODZICE! 09.04.2020

Zapraszamy do wykonania eksperymentu z kwiatkami, oraz masażyku "Wielkanocny Mazurek" 

SZANOWNI RODZICE! 09.04.2020

Dziś zapraszamy do przeczytania opowiadania "Święta Wielkanocne", oraz do wykonania wydmuszki.

SZANOWNI RODZICE! 08.04.2020

Dziś zapraszamy do przeczytania wiersza o zajączku, oraz obejrzenia prezentacji na temat pisanek. Zapraszamy także do odsłuchania piosenki.

SZANOWNI RODZICE! 07.04.2020

Zapraszamy na gimnastykę "Świąteczne porządki zajęczej norki". Proponujemy także odszukanie kurczaczków na płaszczyźnie dla utrwalenia pojęć "lewo", "prawo".

 SZANOWNI RODZICE! 06.04.2020

Rozpoczynamy temat o Wielkanocy. Dziś zapraszamy do obejrzenia filmu na temat wielkanocnych zwyczajów. Proponujemy także wykonie zajączka z rolki.

 SZANOWNI RODZICE! 03.04.2020

Dziś proponujemy zabawy matematyczne z baziami. Będziemy przeliczać oraz tworzyć zbiory. Zapraszamy też do założenia hodowli fasoli.

 SZANOWNI RODZICE! 02.04.2020

Dziś zapraszamy Was do przeczytania wiersza, oberzenia prezentacji i zapoznaniem się z wygląem różnych gniazd ptaków. Będziecie mogli wykazać się pomysłowością przy projekcie gniazda.  

 SZANOWNI RODZICE!

We środę zapraszamy do obejrzenia i wysuchania interpretacji wiersza J. Tuwima "Ptasie radio". Zapoznamy się również ze znakiem graficznym litery s. Na koniec zapraszamy do zabaw ruchowych.

SZANOWNI RODZICE!

Dziś zapoznamy się z przysłowiem "Kwiecień plecień, bo przeplata, trochę zimy, trochę lata." Zapoznamy się z występującą w kwietniu zróżnicowaną pogodą, stworzymy kalendarze pogody oraz zapoznamy się z piosenką.

 

SZANOWNI RODZICE!

Rozpoczynamy temat o wiośnie. Dzisiaj zapraszamy do obejrzenia prezentacji o zwiastunach wiosny, oraz do wykonania bazi.

 

SZANOWNI RODZICE!

W tym tygodniu zapraszamy do zapoznania się z prezentacją „Szanujemy książki”, oraz zachęcamy do zabawy w ankieterów :)

W piątek podsumujemy metodę projektu „Książka”, odsłuchamy piosenkę oraz rozwiążemy łamigłówki.

 

 

SZANOWNI RODZICE!

Będziemy Państwu cyklicznie przekazywać materiały do pracy z dziećmi w domu. W najbliższym czasie kontynuujemy metodę projektu „Książka”. Poprzez wiersz będziemy rozwijać u dzieci umiejętność uważnego słuchania krótkich utworów literackich, oraz rozwijać wyobraźnię twórczą i zdolności manualne w trakcie wykonywania pracy plastycznej i karty pracy.

 

SZANOWNI RODZICE!

W marcu rozpoczynamy metodę projektu "Książka". Zapraszamy do współpracy