kontrast Powiększenie tekstuAAA

PRZEDSZKOLE NR 407

ul. Mieczysława Pawlikowskiego 2, 03 – 983 Warszawa, telefon: 22 613 40 14
www.przedszkole407.pl NIP: 113-19-20-032, REGON: 013006018
Oddziały Zamiejscowe Przedszkola nr 407
ul. Guderskiego 9, telefon: 22 671 99 96

"Szkoła do hymnu" 2021

11 Listopada Narodowe Święto Niepodległości zaczęliśmy świętować i celebrować już od początku tygodnia. Dzieci w swoich oddziałach z nauczycielami przygotowały biało- czerwone ,,wiaterki” do machania, rysowały symbole narodowe, flagi, postaci orła białego, maluszki odbijały rączki w barwach narodowych. Dzieci szykowały ubiór włączając się do akcji w przedszkolu 10.11.2021r ,,Bądźmy w tym dniu biało- czerwoni”.
Obchody Święta Niepodległości rozpoczęliśmy multimedialnie oglądając wzruszający film animowany przedstawiający historię odzyskania niepodległości, ważne osoby Piłsudzki, Paderewski, Wałęsa, Święty Jan Paweł II. Już po raz czwarty wzięliśmy udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki #SzkołaDoHymnu. W ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”.    W tym roku była to środa, 10 listopada. W ten sposób społeczność przedszkolna włączyła się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 
Starszaki z zerówki wzięły udział w biegu niepodległości wokół przedszkola, oraz przygotowały występ artystyczny dla pozostałych dzieci. Wszyscy w tym dniu byli dumni, że są Polakami, nasi Mali Patrioci!

Katarzyna Kucharzak