kontrast Powiększenie tekstuAAA

PRZEDSZKOLE NR 407

ul. Mieczysława Pawlikowskiego 2, 03 – 983 Warszawa, telefon: 22 613 40 14
www.przedszkole407.pl NIP: 113-19-20-032, REGON: 013006018
Oddziały Zamiejscowe Przedszkola nr 407
ul. Guderskiego 9, telefon: 22 671 99 96

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

W RAMACH OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA PRZEDSZKOLAKA
REALIZACJA PROPOZYCJI PROJEKTU

„PRZEDSZKOLAK W KRAINIE WIELKICH EMOCJI

 W tym roku Święto Przedszkolaków przypadło 20 września 2021r. Już od rana Wszystkie dzieci czuły się wyjątkowo. Maluszki i czterolatki z uśmiechem na twarzy przygotowywały ,,wiaterki” z kolorowej bibułki do machania. Pięciolatki rysowały buźki określające dzieci emocje, a sześciolatki na tablicy multimedialnej oglądały klip z piosenką ,,Happy” Pharella Wiliamsa podrygując do muzyki. Sześciolatki po obejrzeniu nagrania trzykrotnie odtańczyły wymyślony układ śmiesznych kroków. Humoru i śmiechu nie było końca. Wszyscy w tym dniu przekonali się jak radość jest ważna. Dwie grupy 3 latków i dwie 4 latków po śniadaniu przeszły w kolorowym korowodzie dookoła przedszkola machając kolorowymi pomponikami i zwracając uwagę przechodniów na dobry nastrój dzieci. Pięciolatki, również z Oddziału Zamiejscowego prowadziły zabawy wokół emocji- Kostka emocji, oglądając film ,,Bajka o żółtej kredce” . Dzięki zabawom wokół emocji dzieci coraz chętniej zaczęły opowiadać o swoich odczuciach, przelewać je na papier w formie obrazka ,,Od złości do radości” ,czy ,,łzy szczęścia”.

Następnego dnia wykonaliśmy ,,gniotki”, które po zabawie przekazaliśmy
w prezencie maluszkom.

Z wielką radością i uśmiechem, a tylko czasami smuteczkiem czy złością,
Pozdrawiamy z Gocławia
DZIECI z PRZEDSZKOLA NR 407 w Warszawie ul. Mieczysława Pawlikowskiego 2.

Katarzyna Kucharzak

  

 

Korowód radości

 

 

 

 

 

 

Radość

 

 

 

 

 

 

Od złości do radości 

 

 

 

Łza

 

 

 

 

 

 

Kostka emocji

 

 

Bajka o żółtej kredce

 

 

 

 

 

 

 

 

Gniotki