kontrast Powiększenie tekstuAAA

PRZEDSZKOLE NR 407

ul. Mieczysława Pawlikowskiego 2, 03 – 983 Warszawa, telefon: 22 613 40 14
www.przedszkole407.pl NIP: 113-19-20-032, REGON: 013006018
Oddziały Zamiejscowe Przedszkola nr 407
ul. Guderskiego 9, telefon: 22 671 99 96

DZIEŃ DZIECKA

Dnia 01.06.2021r. obchodziliśmy Dzień Dziecka w nawiązaniu do akcji "Zaczytane Przedszkole" został zorganizowany bal pt." Dnia postaci z bajek". Dzieci przebrały się w piękne, bajkowe stroje. Pojawiły się wróżki, księżniczki, piraci, biedronki, supermeni. Nauczycielki poprzez zabawę, zagadki, taniec sprawiły, że ten bajkowy dzień na długo pozostanie w pamięci dzieci. 

Ważnym elementem wychowania przedszkolnego jest kształtowanie u dzieci świadomości ich własnych praw, uczenie poszanowania praw innych i radzenie sobie w sytuacjach naruszania własnych praw. W związku z tym podczas obchodów Dnia Dziecka przedszkolaki przypomniały sobie " Konwencje o Prawach Dziecka" i wypowiadały się na temat swoich praw. Śpiewały piosenkę Orkiestry Dni Naszych pt. "Piosenka o Prawach Dziecka". Każda grupa miała za zadanie wykonać plakat wybranego przez siebie prawa. W holu głównym została stworzona wystawa z powstałych plakatów. Poprzez wyżej wspomniane działania przedszkolaki poznały przysługujące im prawa, a także obowiązki dorosłych wobec nich.