kontrast Powiększenie tekstuAAA

PRZEDSZKOLE NR 407

ul. Mieczysława Pawlikowskiego 2, 03 – 983 Warszawa, telefon: 22 613 40 14
www.przedszkole407.pl NIP: 113-19-20-032, REGON: 013006018
Oddziały Zamiejscowe Przedszkola nr 407
ul. Guderskiego 9, telefon: 22 671 99 96

Wydarzenia

Teatr Horyzont "Niebezpieczne wakacje nad wodą"

Dnia 13 czerwca 2023r. w naszym przedszkolu gościliśmy teatr Horyzont z przedstawieniem pt." Niebezpieczne zabawy nad wodą". Spektakl miał na celu uświadomienie dzieciom z jakimi niebezpieczeństwami mogą spotkać się podczas wypoczynku nad wodą. Morał kończący przygodę piratów uczy dzieci w jaki sposób unikać zagrożeń. Po spektaklu dzieci miały możliwość uczestniczyć w pogadance szkoleniowej na temat zasad panujących na kąpieliskach. Jeden z aktorów był zawodowym pływakiem i ratownikiem WOPR, który w profesjonalny sposób przedstawił jak cieszyć się z uroków kąpieli wodnych i słonecznych, aby spędzić wakacje bezpiecznie.

 

 

   

 

 

Podsumowanie kampanii "Rowerowy Maj"

Dnia 2 czerwca odbyło się podsumowanie kampanii Rowerowy Maj. Pogoda sprzyjała nam w tym roku, a dobre nawyki pozostały – wiele dzieci i rodziców kontynuuje aktywne dojazdy. Cieszy nas ten fakt!!!
   

Najbardziej aktywną grupą okazała się grupa III z placówki zamiejscowej przy ul. Guderskiego 9!
Nagroda grupowa to: piłka + dwie bramki od Legii.
Wszystkim cyklistom serdecznie gratulujemy zaangażowania i promowania zdrowego stylu życia!
Koordynator kampanii
Magda Wałaszek

Teatrzyk rodziców z okazji Dnia Dziecka

 1 czerwca 2023r. z okazji Dnia Dziecka po raz kolejny mieliśmy okazję podziwiać występ naszych rodziców z grupy teatralnej Rodzice - Dzieciom                   w przedstawieniu pt. "Smerfy".

Kochani Rodzice!

Dziękujemy Wam za zaangażowanie

w przygotowanie przedstawienia,

za poświęcony swój wolny czas na wspaniałych próbach

oraz za efekt końcowy w postaci wspaniałego przedstawienia.

       

 

Poznajemy zawody

Dziś w grupie VII gościem była mama Tymka, która opowiedziała nam jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. Zajęcia miały na celu wykształcenie nawyku szczotkowania zębów od najmłodszych lat. Podczas zajęć dzieci omówiły zasady higieny jamy ustnej. Przeprowadzono instruktaż prawidłowego mycia zębów przy użyciu modelu szczęki. Omówiono zasady zdrowego odżywiania, przeprowadzono zabawę edukacyjną – dopasowywanie produktów spożywczych do smutnego i wesołego ząbka. Przedstawiono i omówiono zawód lekarza dentysty. Na zakończenie każde z dzieci otrzymało zestaw niezbędny do utrzymania prawidłowej higieny jamy ustnej Dziękujemy mamie Tymka za tak ciekawą lekcję.

Aneta Drozd

Patrycja Komorowska