kontrast Powiększenie tekstuAAA

PRZEDSZKOLE NR 407

Rowerowy Maj

Dnia 1.03.2019r. koordynatorki z naszego Przedszkola wzięły udział w konferencji "ROWEROWA EDUKACJA" podczas której zostały zapoznane z zasadami kampanii "Rowerowy Maj", w której będzie brała udział nasza placówka.

"Rowerowy Maj" jest największą kampanią w Polsce promującą zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, dyrekcji, nauczycieli i pracowników przedszkola. Kampania ta poprzez zabawę popularyzuje rower jako środek transportu. "Rowerowy Maj" ma za zadanie zmienić okolicę naszego przedszkola na bardziej bezpieczną i przyjazną rowerzystom zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci.

Zasady kampanii są następujące: każdy przedszkolak, który w maju dotrze do placówki w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat grupowy. Dla najaktywniejszych uczestników, grup i placówek przewidziane są nagrody.

Magda Wałaszek