kontrast Powiększenie tekstuAAA

PRZEDSZKOLE NR 407

Wydarzenia

Kampania Rowerowy Maj

Szanowni Rodzice bardzo serdecznie dziękujemy za aktywny udział w Kampanii Rowerowy Maj.

Dzięki zaangażowaniu Państwa dzieci w kampanię nasza placówka była najaktywniejsza w dzielnicy Praga-Południe.

GRATULUJEMY!!! 

Koordynatorzy

Kampanii Rowerowy Maj

 

 

Warsztaty edukacyjne - Rowerowy Maj

W dniach 6-7.05.2019 r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty edukacyjne w ramach Kampanii Rowerowy Maj. Celem zajęć było przygotowanie dzieci do udziału w akcji i zachęcenie do dojeżdżania do przedszkola na rowerze.

Przedszkolaki zostały zapoznane z poszczególnymi częściami roweru. Edukatorzy przypomnieli dzieciom o niezbędnych elementach podczas jazdy na rowerze.

Dzieci poznały zasady bezpiecznego poruszania się po ulicy, przypomniały sobie co oznaczają poszczególne znaki drogowe, które mogą spotkać podczas rowerowej podróży.

 Koordynatorzy

Kampanii Rowerowy Maj

 

Kampania Rowerowy Maj

6 maja rusza w naszym przedszkolu Kampania Rowerowy Maj.

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych. 

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Zachęcamy do udziału!!

 

 

Koordynatorzy

Kampanii Rowerowy Maj